війна з Росією - криміналУ списку росіян, таємно нагороджених за захоплення Криму виявилися байкери, футбольні фанати, націоналісти і люди в розшуку і з кримінальним минулим

Список нагороджених опинився в розпорядженні російської «Нової газети». Видання зазначає при цьому, що укази про нагородження не були опубліковані.

Церемоній нагородження «за Крим» було три: 25 березня ордени і медалі вручили високому начальству; 26-го числа — видним членам «Єдиної Росії» і «Патріотів Росії», а 31 березня в Культурному центрі збройних сил РФ нагороди отримували за списками «Російського союзу ветеранів Афганістану» (РСВА).

У числі «VIP-кавалерів» виявилися: Олег Морозов — начальник управління президента з внутрішньої політики, і двоє його заступників — Олексій Анісімов і Віктор Селіверстов; головний радник управління президента з внутрішньої політики Дмитро Кірюхін; заступник начальника управління президента з громадським проектам Володимир Попов, начальник департаменту державно-правового управління президента Дмитро Волик; заступник голови Держдуми, секретар генради «Єдиної Росії» Сергій Неверов; керівник організаційного управління апарату ЦВК «Єдиної Росії» Костянтин Мазуревский; керівник виконкому ООД «Народний фронт» «За Росію» Андрій Бочаров; заступник секретаря Громадської палати РФ Владислав Гриб.

На наступний день для отримання нагород в Кремль прибутку: керівник виконкому «Патріотів Росії» Надія Корнєєва та голова центральної контрольно-ревізійної комісії «Патріотів Росії» Євген Шевченко.
31 березня в Кремль доставили «списочників» РСВА. Трьом вручили медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня: жителю Електросталі 24-річному боксеру Віктору Блінову, кикбоксеру з Ногінська Роману Єрьоміну (Крим їздив разом зі своїм тренером Максимом Пустовитом) і жителю Череповця, 35-річному боксеру Олександру Кірєєву.
Дев’ятьох нагородили грамотою «Подяку президента РФ», а 186 чоловік удостоїлися «Почесної грамоти» з формулюванням «За активну участь у роботі по зміцненню дружби між народами». Крім цього, всіх нагородили медаллю «За повернення Криму».
Серед «укрепленцев» найбільше виявилося жителів Підмосков’я (42 людини) і москвичів (41), потім йдуть уродженці Липецької, Калузької, Нижегородської, Орловської, Тульської і Тверської областей, а також Чечні.

Одним з володарів президентської «Почесної грамоти» москвич виявився Фелікс Черняховський (Чорний Ворон) — байкер з прокремлівського мотоклубу «Нічні вовки». Згідно з матеріалами кримінальної справи, «Хаммер» Черняхівського був зафіксований 19 жовтня 2012 року в Зеленограді камерами відеоспостереження в момент нападу «Нічних вовків» на базу байкерів з «Трьох доріг». Справа закінчилася стріляниною: був убитий «вовк» із Севастополя Валерій Родителев (Білий), а ще один «вовк» — Олексій Ярошевич — отримав поранення в руку.

Серед нагороджених за «спецтурне» у Крим виявилися і персонажі з бурхливою кримінальною біографією. Один з них — житель села Велика Грызлово (Серпуховський район) Денис Подимкін. Коли 26-річному «ветерану» Подымкину в Кремлі вручали грамоту, він мав за плечима умовну судимість за жорстоке побиття людини і проходив обвинуваченим у кримінальній справі про збройний напад на московський храм.
«Подяки президента РФ» за події в Криму удостоївся і директор Приокского заповідника 60-річний Андрій Івонін. За деякими відомостями, колишній десантник Івонін командував групою, що захопила будівлю міськради в Сімферополі (в його загін входив Подимкін). Проте залишається загадкою, як Івонін зміг безперешкодно проникнути на нагородження: директор заповідника числиться в розшуку «за розтрату, вчинену в особливо великому розмірі з використанням свого службового становища, зловживання посадовими повноваженнями».

В загоні Івоніна перебував і москвич Роман Хопер, який у 2004 році фігурував у справі про крадіжку в магазині.
Під №142 у нагородному списку значиться і Віктор Келлер, який був представником РСВА на згадуваному вище судовому процесі про збройний напад «Нічних вовків» на базу мотоклубу «Три дороги». Чим Келлер відзначився в Криму, достеменно невідомо. Зате відомий інший цікавий факт його біографії: 11 червня 2004 року Келлер в компанії свого земляка з П’ятигорська Петра Юнгерса і москвички Ірини Bodrovoj здійснив наліт на квартиру топ-менеджера ВГТРК Тетяни П. і викрав «колекцію антикварних ювелірних виробів 18 століття, що мають історичну та культурну цінність» на суму 21 млн. руб. Вироком Хамовницького суду «домушника» засудили на 8 років колонії, проте через 4 роки він звільнився з УДО.