Сьогодні, 26 квітня, минуло 38 років з дня однієї з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства

В ніч на 26 квітня 1986 року, о 01.23 годині, на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався потужний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Після вибуху та пожежі утворилась радіоактивна хмара, яка накрила собою не лише територію сучасної України та північно-східних сусідів, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії, передає ДНК. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Щорічно, 26 квітня, українці скорботним віче вшановують роковини Чорнобильської катастрофи та пам’ять про всіх, хто втратив життя та здоров’я внаслідок жахливої техногенної катастрофи – на чолі якої стояла байдужість та халатність радянського керівництва.

Сьогодні, у 38-мі роковини Чорнобильської аварії у Дрогобичі провели віче та покладання квітів і лампадок до пам’ятного знаку чорнобильцям – ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Тут зібрались представники місцевої влади, управління культури та розвитку туризму, керівництво РВА та районної ради, представники місцевого осередку Союзу Чорнобиль-Україна, військовослужбовці Національної гвардії України та небайдужі дрогобичани, які зі щемом у серці пам’ятають страшне слово – Чорнобиль.

Під супроводом священнослужителів тут провели спільну молитву – в пам’ять про всіх, хто постраждав від аварії на ЧАЕС та всіх, хто ціною власного життя рятував людство від страшних наслідків техногенної катастрофи.

Після спільної молитви відбулось покладання квітів та лампадок до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС, встановленого у Дрогобичі в грудні 2023 року.

Ведучою заходу виступила Уляна Воят.

Внаслідок катастрофи на ЧАЕС значні дози опромінення радіацією отримали понад 8,5 мільйонів людей, майже півмільйона людей померли від наслідків радіації.

Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пункти, а з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.

З нагоди вшанування роковин Чорнобильської катастрофи, від початку 2024 року управлінням соціального захисту населення Дрогобицької міської ради було проведено виплати різного виду державних допомог та компенсацій на загальну суму 276,4 тис. грн, а саме: додаткова відпустка, компенсація вартості продуктів харчування, щорічна допомога на оздоровлення, професійна втрата працездатності, пільгове медичне обслуговування та пільговий проїзд тощо.