Тут і меблі самотужки роблять і їсти самі ж варять.

Дрогобич ВПУ №19Чи бували Ви у Дрогобицькому вищому професійному училищі №19? Якщо не довелося, щиро раджу — відвідайте! Впевнений, будете приємно вражені. Нещодавно, тут буяло кулінарне свято під назвою «Картопляна хата». Його ретельно і талановито підготували учні випускних груп напряму «Харчова технологія та інженерія». На свято були запрошені школярі, яким незабаром доведеться визначати свій подальший життєвий шлях.

Почалося все у актовій залі. Не знаю, чи є у навчальних закладах різних ступенів акредитації така зала. Я, принаймні, не бачив. Велика, багато і чудово оздоблена. Крутиш головою і не віриш, що ти у профтехучилищі, а не в якомусь елітному культурному клубі.

У своєму вступному слові директор Михайло Ясінський розповів, що училище створене у 1971 році (сам він працює тут 42 роки, починав механіком та вже 20 років очолює ВПУ №19). Сьогодні тут навчається 906 учнів, з якими працюють 65 викладачів і 53 майстри та 81 інший працівник.

Після 9 класу тут вчаться три роки і отримують середню освіту і одну з 9 професій: штукатур, лицювальник-плиточник, маляр; столяр будівельник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, столяр

будівельний, верстатник деревообробних верстатів, муляр, кухар, кондитер,офіціант, оператор комп’ютерного набору, електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, касир (в банку), контролер ощадного банку, оператор комп’ютерного набору, слюсар з ремонту автомобілів, електрогазозварник, перукар (перукар-модельєр), манікюрник. Після 11 класу за рік стають офіціантами, барменами, або агентами з організації туризму, адміністраторами. Молодші спеціалісти на базі профтехосвіти (випускники профтехучилищ регіону) за два роки вивчають один із напрямів: «Будівництво і архітектура», «Харчова технологія та інженерія», «Комп’ютерні науки». За відповідними результатами випускних іспитів їх зараховують на 3 курс вищих навчальних закладів, з якими училище має установчу угоду про єдиний навчальний комплекс, а це три національні університети в Києві, 4 національні і один державний у Львові, один Полтавський і один Дрогобицький університети.

Бажаючі учні забезпечуються гуртожитком (безкоштовно). В училищі 120 комп’ютерів, всі бажаючі мають доступ до Інтернету — 20 Мб. і ще багато цікавого розповів директор.

Потім був великий концерт. Співаки: учні і викладачі, танцюристи і читці… Костюми яскраві, а сценічні ефекти — звукові, світлові та інші на рівні Євробачення. Згодом всіх гостей повели на екскурсію училищем. Показали різноманітні учбові кабінети і лабораторії, обладнані всім необхідним, просторі і красиві. В окремому корпусі учбові майстерні, які виглядають наче виробничі цехи. Якоїсь миті зловив себе на думці, що сам би залюбки пішов сюди вчитись.

А гуртожиток (тут на окремих поверхах сьогодні живуть 75 дівчат і 75 хлопців) можна назвати пристойним готелем. У кімнатах по 4 чоловіки. На поверсі килимові доріжки, душові, невеличкі кухні для самостійного приготування їжі з холодильником та

електроплитою і все чистеньке, все просякнуте порядком! Меблі красиві, сучасні, без жодної подряпинки, наче вчора з магазину привезені.

Та вони не магазинні, вони виготовлені руками учнів. До речі, ні в гуртожиток, ні в корпуси стороння людина непоміченою не ввійде – всюди     відеокамери спостереження.

Доки тривав концерт і екскурсія, молоді кухарі чаклували з картоплею у кухнях-лабораторіях. Були приготовлені 18 страв з цього найпоширенішого і улюбленого нами продукту. Смакота! Мені вдалося випросити карти технологічних процесів і приготування страв (документ з мокрою печаткою) та моя дружина їх «конфіскувала» і наказала нікому не розголошувати, це будуть її фірмові секрети.

Всіх гостей пригощали в училищній їдальні, яка нічим не поступається пристойній банкетній залі. До речі, ремонт та оздоблення їдальні як і всіх приміщень училища, виконані учнями під керівництвом майстрів. Всюди красиво, чисто, на стінах жодних шпаринок, відшарування фарби.

Загальне враження: училище працює як великий оркестр, яким вправно керує досвідчений диригент.

Знову раджу, завітайте сюди.

 

Євген Виноградов