На сайті Президента України триває збір голосів про присвоєння звання Героя України посмертно стебничанину Роману Тяці

Як нагадує ДНК, Роман був учасником Революції Гідності, АТО/ООС та повномасштабної війни, який мужньо захищав рідну країну ціною власного життя.

«Роман Тяка народився 7 листопада 1975 року в Стебнику. Був учасником Революції Гідності. Коли почалися перші розстріли на Майдані, Роман допомагав виносити загиблих та поранених патріотів.

А вже з 30 серпня 2014 року стебничанин захищав нашу державу на Сході України. Проходив службу у Бердянську, Слов’янську, с. Нижньому Луганської області, Бахмуті та на Харківщині.

Впродовж 13-18 лютого 2015 року брав участь у важких боях з оборони Дебальцевого.

У травні 2015 року сім’ю Романа Тяки спіткало страшне горе. На пішохідному переході, на зупинці Солець, машина збила двох його дітей. Дочці тоді було 10, а синові 8 років. Із важкими травмами їх доставили реанімобілем у лікарню швидкої допомоги Львова. Лікування було довгим і важким, тому Роман повернувся з війни і весь цей час був з дітьми, які, дякувати Богові, потрохи одужали.

На початку серпня 2015 року Роман знову повернувся у зону бойових дій. Служив у 5-ій роті Національної гвардії під командуванням Ореста Юзвенка. Восени 2015 року демобілізувався й повернувся додому.

У перший день повномасштабного вторгнення росії, Роман з самого ранку вирушив у військкомат. Вже опівдні зібрав речі та поїхав у пункт відправки. Після навчання у Яворові військових скерували у місто Попасну Луганської області. Там він служив з 2 березня 2022 року, був солдатом окремого механізованого піхотного батальйону 24-ї Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила, в/ч А-0998.

Востаннє Роман зателефонував додому ввечері 8 березня 2022 р. Під час розмови сказав: «То я. Все добре». І зв’язок обірвався…

Воїн загинув 13 березня 2022 року, отримавши несумісне з життям поранення. Коли побратими намагались врятувати пораненого Романа, він був знесилений, але щиро молився. На жаль, до лікарні Герой живим не доїхав…

Тіло доправили до моргу в м. Дніпро зі статусом «невідомий» та поховали на Краснопільському кладовищі під номером 221-НЕ. Лише після встановлення особи Героя, 12 квітня 2022 року тіло Романа Тяки привезли до Стебника, де його провели в останню путь друзі, однокласники, побратими, колеги, односельчани, знайомі – на похороні зібралося кілька тисяч людей» – йдеться у тексті петиції.

Для розгляду петиції необхідно зібрати 25 тисяч голосів. Станом на сьогоднішній день зібрано більше половини. Голосування триватиме ще 60 днів. Тож мешканці громади та всі небайдужі можуть підтримати петицію та докластись до присвоєння Роману Тяці звання Героя України (посмертно).

Підтримати петицію можна за посиланням.

Зазначимо, електронні петиції – це дієвий механізм колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, органу місцевого самоврядування. Вони подаються та розглядаються в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян».