мер ТрускавцяТаку погрозу на адресу керівника «Дрогобицького водоканалу» Романа Шагали висловив мер Трускавця Кульчинський під час останнього засідання сесії

Повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на «Джерел Трускавця» роздратування міського очільника викликала інформація, оприлюднена КУНівцями: депутати, посилаючись на твердження пана Шагали, повідомили, що виділений на початку року з міського бюджету мільйон гривень для погашення заборгованості трускавецького водоканалу, дрогобицьке підприємство досі не отримало в повному обсязі. Невідомо куди щезла половина суми! Трускавецький голова цей факт заперечив, і, мабуть, для більшої переконливості запевнив, що, згноїть Романа Шагалу у судах, бо той розповсюджує неправдиву інформацію.

Мабуть, не варто й наголошувати, що такий рівень «дискусії» є неприйнятним для очільника міста, проте Андрій Кульчинський не вирізняється ввічливістю та дотриманням високої культури спілкування, не вперше демонструючи зневагу до гідності інших осіб.

Що стосується заборгованості трускавецького водоканалу перед дрогобицьким – то, власне, нинішня трускавецька влада примножила її на кілька мільйонів через несвоєчасне встановлення економічно обґрунтованого тарифу на водопостачання. Починаючи з січня цього року щомісяця борг зростав на 1 млн. 200 тис. гривень. Хто нестиме за це відповідальність? Виглядає на те, що ніхто: трускавецькі можновладці продовжують прикривати очільників міського водоканалу. Створена півроку тому міським головою ревізійна комісія, яка мала розставити крапки над «і» у діяльності цього підприємства, досі не оприлюднила результатів своєї перевірки. Місцеві можновладці проігнорували і вимоги трускавчан, висловлені під час громадських слухань з питань водопостачання міста: не змінювати тариф за рахунок використання води з питного водосховища; звільнити з займаної посади гендиректора підприємства Володимира Возняка, повернути водоканал у комунальну власність міста.

Нагадаємо, з 1 травня вартість водопостачання та водовідведення для споживачів міста-курорту становить 16.63 грн. за куб. м замість 14. 28 гривень. Такий розмір тарифу встановила Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на основі розрахунків «Трускавецького водоканалу». Тариф міг бути значно вищим, якби не активність трускавецької громади, яка протестувала проти різкого підвищення ціни на воду, та напрацювання у цій сфері попереднього керівництва міста щодо гуртового тарифу для Трускавця. Проте реальні обсяги використання води з питного водосховища, які мали б стати основним чинником формування вартості води у місті-курорті, керівництво трускавецького водоканалу не оприлюднює. У відповідь на інформаційний запит «Джерел Трускавця» Нацкомісія повідомила, що не володіє інформацією щодо забору води з трускавецького питного водосховища. Виглядає на те, що, подаючи розрахунки для формування нового тарифу для споживачів міста-курорту, трускавецькі комбінатори водозабір з озера не включали.

Галина УЛИНЕЦЬ