Із повномасштабним вторгненням російського агресора на українські землі водоканал міста Кракова на чолі із його президентом Пйотром Зєнтарою одним з перших сформував гуманітарний вантаж та скерували його до Дрогобича, пише ДМР.

Таким чином польські партнери із перших днів війни підтримали місто Котермака та вимушено переміщених осіб необхідними речами і продовжують це систематично робити, передає ДНК.

Так, минулих вихідних відбулась робоча поїздка начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали та директора КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимира Кондзьолки до Кракова. У межах цієї поїздки Дрогобицькому водоканалу передано важливий презент – каналізаційну машину. Акт урочистої передачі автомобіля підписав Роман Шагала з першим заступником мера Кракова Анжеєм Кулігом.

Оскільки польські перевізники утримують блокаду кордону, наперед було важко спрогнозувати, чи вдасться доправити автомобіль до Дрогобича. Та не без допомоги добрих людей автомобіль уже на базі КП «Дрогобичводоканал».

Директор інституту міста Дрогобича Володимир Кондзьолка забезпечив логістику маршруту, договорів, контрактів та декларацій. В успішному перетині кордону посприяли Почесний консул України у Перемишлі Олександр Бачек, представник керівництва «Greinplast» Павло Хомік, який на початку війни очолював хаб гуманітарної допомоги для України в Перемишлі та комендант поліції в Перемишлі Януш Кішка.

Як відзначив начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, наявність спеціалізованого автомобіля відкриє перед підприємством нові можливості. Через брак технологічного ресурсу, водоканал на каналізаційних мережах проводив лише аварійно-ремонтні роботи. Тепер ж завдяки наявності спеціалізованої техніки одна бригада ліквідовуватиме аварійні ситуації, а друга працюватиме на випередження проблем – буде проводити планове обслуговування каналізацій.