Наступного року державний вищий навчальний заклад «Дрогобицький коледж нафти і газу» відзначатиме своє 70-річчя
За цей період підготовлено понад 25 тисяч фахівців нафтогазодобувної та переробної промисловості. Чимало випускників колишнього технікуму продовжили навчання у вищих навчальних закладах, очоливши згодом важливі підрозділи цієї галузі в України і республіках колишнього Радянського Союзу.
У нинішньому статусі коледж продовжує підготовку фахівців із восьми спеціальностей, зокрема: розвідування нафтових і газових родовищ, буріння свердловин, експлуатація нафтових і газових свердловин, експлуатація газонафтопроводів і газосховищ, обслуговування й ремонт обладнання нафтових та газових промислів, переробка нафти і газу, монтаж та обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва, економіка господарств. Після закінчення навчання випускник коледжу отримує диплом молодшого спеціаліста, свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації, а також атестат про повну загальну освіту, що дає змогу бажаючим підвищувати свій професійний рівень уже у вузах. На нинішньому етапі коледж взяв на озброєння гасло: «Хочеш бути учасником формування енергетичної безпеки України – вступай до нього». Більше того, керівництво навчального закладу вирішило розширити перелік нових спеціальностей.
Про те, як проходив процес від концепції до ліцензування розповідає відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат економічних наук, доцент Юрій Хомош.
— Коли Миронові Михайловичу Баб’яку запропонували очолити коледж, то багато його однодумців вирішили підставити йому плече, позаяк розуміли, що він запропонує знову якусь нову ідею, а це цікаво. Так і сталося. На одній із нарад професор запропонував включити у навчальний процес декілька спеціальностей, зокрема, землевпорядкування, обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів, аналітичний контроль якості хімічних сполук, монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок, електротеплотехнічні вимірювання, електропостачання, організація виробництва, оціночна вартість. З усіх напрямів створили робочі групи, метою яких стала розробка і створення концепцій спеціальностей. Але перед цим нашу пропозицію озвучили у Міністерстві освіти, де отримали схвалення і дозвіл на реалізацію проекту. Загалом, наступний крок – ліцензування – теж пройшли успішно. Експертна рада дала «зелене світло».
— Отже, найближчим часом коледж оголосить набір і на перераховані нові спеціальності?
— Зауважу, що передбачається на кожну спеціальність набирати 30 осіб. Вступники на основі базової загальної освіти складатимуть іспити із української мови та математики, а з атестатом про повну загальну середню освіту слід подати сертифікат з української мови та літератури (не менше 124 балів) і математики або фізики (теж не менше 124 балів). Цьогоріч не передбачається державної форми навчання. Просто існує певна процедура, яка розтягнута в часі. Термін навчання відповідно складає 3 роки 10 місяців на базі загальної середньої освіти і 2 роки 10 місяців – на базі повної загальної освіти.
— Якою буде щорічна плата за навчання, і чи зуміє керівництво коледжу створити навчально-практичну базу для нових спеціальностей, а також чи є можливість надати студентам коледжу дах над головою?
— Вартість навчання за рік коливатиметься в межах шести тисяч гривень. У коледжі є незадіяний корпус, в якому будуть розташовані майстерні за спеціальностями. Матимуть діти і дах над головою. Найближчим часом ми підготуємо вступні рекламні буклети, в яких детально будуть розписані спеціальності і можливості працевлаштування після здобуття освіти. Відповідну інформацію коледж розмістить і на власній сторінці у соцмережі. Загалом же навчальний заклад готовий готувати фахівців із 16 спеціальностей.
Володимир ТУРМИС
Фото Ярослава ГРИЦИКА