школи ДрогобичаЯкщо аналізувати роботу оновленого складу виконавчого комітету, можна виділити ряд найболючіших питань Дрогобича

Однією із найважливіших проблем стала проблема оптимізації мережі установ і відділень, які входять до Дрогобицької міської ради, адже відповідно до бюджету на 2015 рік, лише на управлінський апарат ДМР виділено 14,6 млн. грн., у той момент, коли Львівська обласна функціонує при трохи більшому бюджеті . Тоді, рішення виконавчого комітету зобов’язало керівників усіх відділів подати пропозиції по оптимізації. Натомість на розгляд виконавчого комітету було подано бездумний план ліквідації.

Так, зокрема від Петра Сушка, начальника відділу освіти, поступила необґрунтована пропозиція щодо оптимізації, а фактично ліквідації декількох шкіл, а саме 3 і 8 у Дрогобичі та 6, 13 і 18 у Стебнику. Подібна історія мала місце і у серпні 2014 року, коли за тиждень до початку навчального року на засіданні виконкому постало питання невідкриття 1, 5 і 10 класів у цілому ряді шкіл. Тоді на засідання було запрошено батьків, вчителів та директорів шкіл, довго тривала дискусія між майданівцями та владою. Та все ж, класи були відкриті, попри настирливі наполягання начальника відділу освіти Петра Сушка оптимізувати, а фактично ліквідувати ці класи. Відповідно до закону, при оптимізації у класах кількість учнів не може перевищувати 30 чоловік, не може бути введена друга зміна в іншому навчальному закладі. «Тепер ми знаємо як не закривати класи, — коментує член виконавчого комітету Кушлик Юрій. – Необхідно просто дотримуватись законодавства».

прес-служба ГО «Дрогобицький Майдан»