новини дрогобича - конституція28 червня українці відсвяткували День Конституції

Через нестабільну політичну та економічну ситуацію в країні відзначення 18-річчя ухвалення Основного закону України у Дрогобичі провели скромно – у вигляді громадського віча, що відбулося 29 червня.

Із вітальними промовами до дрогобичан звернулися отець Віталій, секретар міської ради Роман Курчик, політолог Ярослав Радевич-Винницький, громадський активіст Іван Херович. Вони бажали дрогобичанам Божої ласки, мирного неба, єднання задля становлення та розвитку демократичної, європейської, соборної України.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, вітаючи присутніх, звернув увагу на збіг наприкінці червня кількох важливих подій: підписання Україною угоди про Асоціацію з ЄС, відзначення Дня Конституції, Дня молоді та 73-ої річниці проголошення Акта відновлення Української державності у Львові. Він також нагадав, що Українській Конституції насправді понад 300 років. Її автором був Пилип Орлик, а написаний ним документ слугував зразком для багатьох європейських країн. Михайло Задорожний наголосив: «Практично у кожної європейської держави є два найважливіші свята: День Незалежності і День Конституції. Прикро, але 28 червня, у День Конституції у Дрогобичі святкової атмосфери не відчувалося: чимало підприємств, установ, організацій не вивісили Державних прапорів, на повну потужність працював ринок, усі заклади торгівлі. Прикро, що ми не шануємо Основний закон нашої держави, який для кожного свідомого громадянина має бути другою книгою після Біблії».

Перед учасниками заходу виступив художник Лев Скоп. Він продемонстрував два синьо-жовті стяги, які привіз із Майдану. Один прапор з надписом «Коломия» символічно передали гості нашого міста – представниці Коломиї.

Вела захід Уляна Воят (Народний дім ім. І.Франка). Завершилося віче виступом духового оркестру.

Трохи згодом на площі відбувся театралізований шаховий турнір «живих» фігур, присвячений Дню молоді. Діти, одягнуті у жовті та сині футболки із зображеними фігурами, відтворили шахову  партію, яку в 1851р. у Лондоні, під час першого міжнародного шахового турніру, зіграли між собою А.Андерсен та Л.Кізерицький.

«Живі» шахи пересувалися за допомогою підказок волонтерів. У перерві між ходами звучали цікаві історії про шахи. Організатори планують зробити подібні турніри у Дрогобичі традиційними. Вони щиро вдячні активістам Іванові Летнянці, Андрію Паньківу, Ельмірі Масуд та спонсорам турніру: швейному підприємству ДП «ЮТГ-Україна», дизайн-студії «Владіс», друкарні «Коло».

Ярослав ГРИЦИК