Апеляційний суд підтвердив, що псевдолікар убивав своїх пацієнтів
Відчайдушні спроби покровителів та адвокатів Андрія Слюсарчука змінити його долю закінчилися провалом.
Процес в апеляційному суді тривав довгі десять місяців. Відбулося понад 15 судових засідань. Що тільки не робили адвокати Слюсарчука, аби затягнути час: подавали десятки клопотань, хворіли, не приходили на засідання, раптово йшли у відпустку, відмовлялися виконувати свої обов’язки. Доктор Пі давав чіткі інструкції своїм захисникам, аби ті робили все, щоби справа не дійшла до “зони”, а покровителі злочинця платили за це великі гроші.
Оточення Слюсарчука навіть намагалося організувати втечу підопічного із СІЗО. Ба більше, покровителі Доктора Пі спробували підкупити Вищий суд України. Та й ця спроба закінчилася невдачею.
…11.00. Нарешті у залі суду на останнє засідання привозять псевдолікаря Слюсарчука. Дотепер він щоразу відмовлявся їхати на засідання. Зі сторожовими псами та під конвоєм із кількох охоронців його завели у клітку.
Судячи з вигляду Доктора Пі, у СІЗО йому велося непогано.
А дороге пальто та взуття свідчать про те, що у його прихильників грошей ще вдосталь.
У залі суду псевдопрофесор помітно нервувався, вочевидь, розумів, що кінець близько. Робив останні спроби виправдати себе: “Яке тут правосуддя? Якщо мій диплом не скасований судом Російської Федерації, то дійсний!” – вигукував Слюсарчук.
При цьому із-за грат демонстрував саме дублікати фальшивих дипломів. Згодом прирівняв себе до української Жанни Д’Арк. Казав, що ця справа має політичний характер, що він мученик…
Упродовж кількох годин суддя зачитував епізоди справ апеляційні скарги Доктора Пі та його захисників. Далі оголошував висновки колегії суддів “Суд першої інстанції в достатньому обсязі довів усі зібрані докази у справі, правильно встановив фактичні обставини та дав правильну юридичну оцінку діям Слюсарчука. – зауважив суддя Станіслав Голубицький, голова суддівської колегії. – Висновок суду про доведеність вини Слюсарчука у скоєнні вказаних злочинів наведених у вироку обставин є обгрунтованим і сумніву у своїй правильності не викликає»
Почуте шокувало підсудного. Він не стримував емоцій, навіть погрожував, що, як вийде, до всіх добереться і помститься. “До самого Господа Бога доберуся. Усі тварі будуть покарані, у тому числі й прокурор”, – погрожував підсудний.
Після розгляду апеляційних скарг обвинуваченого Слюсарчука та його захисників на вирок Сихівського районного суду від 14 лютого суддівська колегія ухвалила: “Апеляційні скарги захисників без задоволення, а апеляційну скаргу Слюсарчука задовольнити частково”.
Частково – це про закінчення строків відбування покарання за частиною 4 статті 358 (підроблення документів) ККУ України – обмеження волі до 2 років. Адже за цей злочин псевдопрофесор уже відсидів у СІЗО. Тож лише таке клопотання підлягало задоволенню і скасуванню кримінального провадження. Та ця обставина не вплинула на термін покарань, призначених судом Слюсарчуку за сукупністю інших злочинів.
Отож, суд оголосив: “Вважати Слюсарчука засудженим за частиною 1 статті 119, статтею 138, частиною 2 статті 190, частиною З статті 190 зі зсилань на статтю 70 Кримінального кодексу України (призначення покарання за сукупністю злочинів) до 8 років позбавлення волі. Ухвала набуває законної сили з моменту її оголошення”.
Нагадаємо, Сихівський суд Львова засудив Доктора Пі до 8 років позбавлення волі за вбивство з необережності, шахрайство і незаконну лікарську діяльність. Тепер вирок набирає сили. Частину терміну покарання Слюсарчук відсидів у слідчому ізоляторі, тож у в’язниці йому доведеться пробути ще понад чотири роки.
“Вирок суду першої інстанції законний і обгрунтований. Нічого зайвого там не було сказано. Тож рішення апеляційного суду я вважаю цілком справедливим”, – зазначив Олександр Прокопов, прокурор.
“Судові рішення суду апеляційної (касаційної, Верховного Суду України) інстанції набирають законної сили з моменту їх оголошення, – нагадує Олег Мицик, адвокат.
За нормами КПК України, статті 535, не пізніш як через три дні з моменту повернення матеріалів кримінального провадження до Сихівського районного суду Львова суд повинен надіслати розпорядження про виконання рішення разом з його копією у СІЗО”.
Після виконання цієї процедури передачі розпоряджень фахівці вирішать, де ж сидітиме Слюсарчук.
“Розподіл і скерування для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк із СІЗО до установ виконання покарань здійснюють регіональні комісії з питань розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі, безпосередньо у СІЗО”, додає Олег Мицак.
До речі, принцип розподілу найчастіше полягає в тому, що засудженого відправляють у в’язницю, яка є найближче до місця проживання такої особи. Та відомо, що Слюсарчук не мав постійного місця проживання. Також місце відбування покарання залежить від того, наскільки важким був злочин. Враховують соціальні зв’язки засудженого й навіть його побажання.
Тож справедливість, як кажуть, перемогла. Псевдолікар Слюсарчук, який обвів довкола пальця двох президентів, відбуватиме покарання у в’язниці.
На волі залишаються його головні покровителі екс-міністр Табачник та пан Пасічник, професор політехніки. Прокуратура, з невідомих причин, на цьому етапі не висунула їм звинувачення.
Юлія ГОЛОДРИГА