Василь МихалкоСуд заслухав пораненого на Майдані активіста. Захисники екс-беркутівців вирішили заявити, що проведена експертиза у справі неточна

У четвер, 16 лютого, Святошинський райсуд Києва заслухав чергового потерпілого у справі п’ятьох екс-беркутівців, яким закидають масові розстріли активістів Революції Гідності. Про таке повідомляє «5 канал».

Сьогодні свідчив у суді Василь Михалко. Він зазнав вогнепального поранення 20 лютого на вулиці Інститутській, коли рятував іншого пораненого євромайданівця. Уперше взяти участь у мирній ході євромайданівців у столиці Василь Михалко приїхав 1 грудня після того, як побачив кадри розгону і побиття студентів. Потім приїжджав ще кілька разів у січні, згодом – 19 лютого, напередодні найкривавіших подій.

«Побачив, що наші барикади вже відтіснені від стели. Бути сутички, нас поливали водою люди у формі. Час від часу кидали шумозвукові гранати», – згадує трагічні події потерпілий Василь.

Ранком 20 лютого чоловік повернувся на Майдан. Тоді спецпризначенці саме відступили. Повз Жовтневий палац Василь піднявся на вулицю Інститутську. Там уже були поранені. Він взявся допомагати переносити їх у готель «Україна», а коли кинувся рятувати пораненого друга, потрапив під кулі й сам.

«Побачив, що лежить Олександр. Він почав кликати мене по імені. Почувши його клик, я побіг до нього. Підбігши, я почув біль в грудях і впав. Прийшовши до тями, помалу почав повзти назад. І за мною одразу Олександр Лабецький. Я спустився нижче до медиків Червоного Хреста, які мені надали першу медичну допомогу», – каже Василь Михалко.

Момент поранення суд розглядає на кількох відео. По одному з них проводили секторальну експертизу. Захисники колишніх беркутівців знайшли у ній помилку. Тепер доводять, що експертиза неточна, а значить — неточні висновки.

«Розбіжність полягає в тому, що захист хоче зазначити, що нібито потерпілий знаходився в іншому положенні і що нібито в нього стріляли з іншого приміщення. Ні, ми сьогодні надали всі докази, які вказують, що потерпілий отримав вогнепальне поранення з бетонної барикади, яка знаходилася на Інститутській», — наголошує прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Якими були аргументи протилежної сторони і чим завершилось слухання – дивіться у сюжеті: