акробатикаУ Дрогобич на Кубок Прикарпаття з’їхались понад 70 акробатів п’яти вікових категорій з Кривого Рогу, Миколаєва, Кам’янець-Подільського, Житомира та Львова

Вдалий стрибок на акробатичній доріжці – це не лише результат старанних тренувань, а й боротьби зі стресом. Важко із цим впоратись особливо юним акробатам. Впевненість допомагає виконувати дедалі складніші елементи.

Після трьох років тренувань у місті Шостка Сумської області Віталій Войтів виконав норматив майстра спорту. Згадує найскладніші елементи: «Три назад, вінт-вінт. Це для мене спочатку було дуже хвилююче, але я вже звик, і все було добре».

Радіє успіхам вся акробатична сім’я спортсмена. Разом з Віталієм займається стрибками і його сестра Марта. А передала у спадок дітям жагу до акробатики мама.

«Чому я залишила? Вийшла заміж, народила прекрасних троє дітей. Я дуже-дуже рада за них. І в мене сльози на очі накочуються, коли вони вдало виступають. А повернутися у своє минуле життя хотіла би», – зізнається мама Віталія Світлана Войтів.

Про майстра спорту мріє і Стас Ткаченко. Хлопець уже є кандидатом і має ще два роки, аби вдосконалити всі елементи. Змагання у Дрогобичі – хороша нагода.

«Я перший раз зробив елемент «два кути» на змаганнях. Раніше я цього ще ніколи не робив», – зізнається акробат з Кривого Рогу.

Загалом спортсмени мали виконати дві вправи по 8 елементів.

«Першу вправу називаємо гладкою або сальтовою. Це вправа, у якій виконуються сальто без поворотів. І навпаки, у другій вправі виконується сальто не менше, ніж на 360 градусів», – пояснив головний суддя змагань Роман Виклюк.

Часто спортсмени не долітали до кінця доріжки. Особливо господарі турніру, адже під час тренувань доріжка не стоїть по діагоналі, а в межах залу, тому й коротша. Ось чому офіційні змагання – найкраща підготовка для акробатів перед чемпіонатом України, що відбудеться вже в лютому на Харківщині.