рак вилікуютьОльга Броварец у 28 років стала наймолодшим в Україні доктором наук і можливо може врятувати людство від раку

Наймолодшій в Україні доктору наук, старшому науковому співробітникові в Інституті молекулярної біології і генетики в Києві Ользі Броварець пророкують Нобелівську премію. Про неї пишуть найбільш відомі наукові журнали світу. А найсильніші європейські країни запрошують до себе на будь-яких умовах. Але вона залишається вдома.

Про це повідомляє ДНК посилаючись на сюжет ТСН.Тиждень.

Не менше вражає відкриття Ольги Броварец, оскільки дає надію на повне одужання від раку та багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації.

«З моменту відкриття ДНК ще в 1953 році Вотсоном-Криком стало зрозуміло, як можна пояснити появу точкових мутацій. Вони пояснювалися вбудуванням неправильних пар. Але яким чином вони утворюються, яка їхня природа, залишалося незрозумілим», — говорить Ольга Броварець.

Організм кожної людини, як відомо, містить 23 пари хромосом, у кожній хромосомі — молекула ДНК, вона несе всю генетичну інформацію і нагадує скручену спіраль. Якщо цю спіраль розкрутити – видно, що всі пари підстав мають чітку геометричну структуру. А от пари з мутацією — виглядають інакше, вчені називають їх «горбатими».

Як саме їм вдається обдурити ДНК, вбудуватися в спіраль, викликати зміни і хвороби в організмі, досі було білою плямою в науці. Ольга вирахувала закономірність, за якої це відбувається. Всі ці мутації весь час тривають в ДНК, за рахунок чого люди змінюються на краще, розвиваються, пристосовуються до більш складних умов життя. Але в той же час викликають мутації та рак, і безліч інших хвороб.

«Молекула ДНК — це молекула, яка несе інформацію про життя. І якщо ми будемо розуміти, як саме буде модифікуватися ця молекула, як відбувається мутагенез, то ми зможемо захищати себе від хвороб», — говорить Володимир Ільченко, директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Мова йде про дійсно наукове відкриття світового рівня. Всі обчислення Ольга проводила на потужному комп’ютерному сервері у себе в інституті — його придбали за грантові гроші.