громадянство за гроші можливеГромадянство іншої країни можна купити за суму від трьох тисяч до мільйона євро

Через жорстку цензуру в інтернеті засновник і ген директор мережі «В Контакте» Павло Дуров виїхав з Росії в Цен­тральну Європу. Там він шукає країну, в якій міг би спокійно працювати та втілювати власні проекти. Спершу йшлося про те, що за 250 тисяч доларів Ду­ров купив громадянство неве­личкої острівної країни на Ка­рибах.

Для цього він буцімто перевів до Цукрового фон­ду Сент-Кітс і Невіс кошти й отримав паспорт громадяни­на, якому дозволено без віз відвідувати 131 країну світу, в тому числі ЄС. Однак сам Пав­ло цю інформацію спростував, заявивши, що ще думає над тим, яке громадянство придба­ти і в якій країні оселитися.

“Блискавка” вирішила з’ясу­вати, яку суму доведеться ви­класти українцеві за паспорт іншої держави. Як з’ясувало­ся, найпростіший спосіб на­бути громадянство — легаль­но вкласти кошти в економіку країни. Причому кожна має свої “розцінки”.

Австрія: для великих інвесторів

Громадянство можна набу­ти, вклавши не менш як шість мільйонів євро в спільне підприємство, або бізнес, що створить робочі місця чи сприятиме зростанню експорту. Не потрібно постійно жити в Австрії, знати німецьку і чека­ти довгі роки для натуралізації. З австрійським паспортом мож­на без віз відвідувати будь-яку країну Європи, США, жи­ти будь-де в ЄС.

Антигуа і Барбуда: інвестиції в нерухомість

У цій острівній державі Ка­рибського моря можна набу­ти громадянство, якщо вклас­ти 250 тис. дол. у Національний фонд розвитку або інвестувати 400 тис. дол. у нерухомість в одному з проектів, схвалених урядом. Заявник повинен бути власником житла п’ять років. Потрібно проживати в країні не менш як сім днів на рік. Мож­на відвідувати без візи 129 дер­жав світу, зокрема країни ЄС, Великобританію та Канаду.

Гренада: півмільйона доларів для щастя

Громадянство цієї острівної держави коштує 500 тис. дол. Ці гроші можна витратити на купівлю нерухомості, але об’єкт для інвестицій повинен схвалити уряд. Власники паспортів Гренади мо­жуть без віз в’їжджати в країни Латинської Америки, Великобри­танію, Ірландію, Ту­реччину, Філіппіни, Південну Корею і деякі інші.

Якщо ваші статки значно скромніші, то за суму від 2 до 5 тисяч євро можна купити громадянство Польщі та Румунії, а паспорт Угорщини обійдеться від 6 до 15 тисяч євро. З паспортом країни — члена ЄС можна легально вла­штуватися на високооплачувану роботу і літати додому, коли заманеться.

Домініка: паспорт з обмеженнями

Щоб набути громадянство Співдружності Домініки, досить вкласти в економіку 200 тис. дол. З паспортом цієї країни можна відвідувати без візи чимало кра­їн Південної Америки, Півден­но-Східної Азії, Великобрита­нію, Ірландію, Ліхтенштейн, Швейцарію та Південну Корею. Однак для в’їзду до Шенгенської зони потрібна віза.

Кіпр: забрав гроші то віддай паспорт

Щоб отримати паспорт гро­мадянина Кіпру, можна при­дбати один чи кілька об’єктів нерухомості вартістю не менш як 5 млн. євро. Кошти не можна вкладати в незабудовані землі. Заяву розглядають три-чотири місяці. Період інвестування – не менш ніж три роки. Якщо інвестор виводить кошти, гро­мадянство анулюють. Із цим паспортом можна їхати без віз у країни Європи, Латинсь­кої Америки, Канаду, Нову Зеландію, Таїланд і Філіппіни.

Коста-Рика: шлях до Іспанського паспорта

Щоб мати дозвіл на про­живання у Коста-Риці, також потрібно вкласти в нерухомість не менш як 200 тис. дол. Че­рез дев’ять років можна пре­тендувати на громадянство. Паспорт дає право безвізового в’їзду в країни ЄС та Латинської Амери­ки, Нову Зеландію, ПАР, Південну Ко­рею і Японію. Крім того, Коста-Рика – колишня колонія Іс­панії; громадянам країни надають по­стійне місце про­живання в Іспанії за чотири-п’ять мі­сяців, а через два роки і громадянство.

Мальта: ой як дорого!

Ще торік паспорт на Мальті видава­ли за умови вкла­дення 650 тис. євро інвестицій у Фонд національного роз­витку. Відтепер че­рез кризу це кош­тує 1 мільйон 150 тисяч євро. За кож­ного утриманця по­трібно заплатити ще 20 – 50 тис. євро. За­яву розглядають протягом трьох-чотирьох місяців. Громадянам Мальти дозволено в’їжджати без віз у 160 держав, зокрема в країни Євросоюзу, Канаду і ПАР.

Панама: Живеш, але не працюєш

Придбавши нерухомість на 300 тис. дол., іноземець дістає п’ятирічний дозвіл на прожи­вання без права працювати. Після закінчення терміну мож­на претендувати на громадян­ство за умови, що нерухомість не продана. Громадяни Панами можуть без віз відвідувати май­же всі країни Латинської Аме­рики, а також держави Шенгенської зони.

Соломія ЯРОШЕНКО