Громадянство іншої країни можна купити за суму від трьох тисяч до мільйона євро
Через жорстку цензуру в інтернеті засновник і ген директор мережі «В Контакте» Павло Дуров виїхав з Росії в Центральну Європу. Там він шукає країну, в якій міг би спокійно працювати та втілювати власні проекти. Спершу йшлося про те, що за 250 тисяч доларів Дуров купив громадянство невеличкої острівної країни на Карибах.
Для цього він буцімто перевів до Цукрового фонду Сент-Кітс і Невіс кошти й отримав паспорт громадянина, якому дозволено без віз відвідувати 131 країну світу, в тому числі ЄС. Однак сам Павло цю інформацію спростував, заявивши, що ще думає над тим, яке громадянство придбати і в якій країні оселитися.
“Блискавка” вирішила з’ясувати, яку суму доведеться викласти українцеві за паспорт іншої держави. Як з’ясувалося, найпростіший спосіб набути громадянство — легально вкласти кошти в економіку країни. Причому кожна має свої “розцінки”.
Австрія: для великих інвесторів
Громадянство можна набути, вклавши не менш як шість мільйонів євро в спільне підприємство, або бізнес, що створить робочі місця чи сприятиме зростанню експорту. Не потрібно постійно жити в Австрії, знати німецьку і чекати довгі роки для натуралізації. З австрійським паспортом можна без віз відвідувати будь-яку країну Європи, США, жити будь-де в ЄС.
Антигуа і Барбуда: інвестиції в нерухомість
У цій острівній державі Карибського моря можна набути громадянство, якщо вкласти 250 тис. дол. у Національний фонд розвитку або інвестувати 400 тис. дол. у нерухомість в одному з проектів, схвалених урядом. Заявник повинен бути власником житла п’ять років. Потрібно проживати в країні не менш як сім днів на рік. Можна відвідувати без візи 129 держав світу, зокрема країни ЄС, Великобританію та Канаду.
Гренада: півмільйона доларів для щастя
Громадянство цієї острівної держави коштує 500 тис. дол. Ці гроші можна витратити на купівлю нерухомості, але об’єкт для інвестицій повинен схвалити уряд. Власники паспортів Гренади можуть без віз в’їжджати в країни Латинської Америки, Великобританію, Ірландію, Туреччину, Філіппіни, Південну Корею і деякі інші.
Якщо ваші статки значно скромніші, то за суму від 2 до 5 тисяч євро можна купити громадянство Польщі та Румунії, а паспорт Угорщини обійдеться від 6 до 15 тисяч євро. З паспортом країни — члена ЄС можна легально влаштуватися на високооплачувану роботу і літати додому, коли заманеться.
Домініка: паспорт з обмеженнями
Щоб набути громадянство Співдружності Домініки, досить вкласти в економіку 200 тис. дол. З паспортом цієї країни можна відвідувати без візи чимало країн Південної Америки, Південно-Східної Азії, Великобританію, Ірландію, Ліхтенштейн, Швейцарію та Південну Корею. Однак для в’їзду до Шенгенської зони потрібна віза.
Кіпр: забрав гроші то віддай паспорт
Щоб отримати паспорт громадянина Кіпру, можна придбати один чи кілька об’єктів нерухомості вартістю не менш як 5 млн. євро. Кошти не можна вкладати в незабудовані землі. Заяву розглядають три-чотири місяці. Період інвестування – не менш ніж три роки. Якщо інвестор виводить кошти, громадянство анулюють. Із цим паспортом можна їхати без віз у країни Європи, Латинської Америки, Канаду, Нову Зеландію, Таїланд і Філіппіни.
Коста-Рика: шлях до Іспанського паспорта
Щоб мати дозвіл на проживання у Коста-Риці, також потрібно вкласти в нерухомість не менш як 200 тис. дол. Через дев’ять років можна претендувати на громадянство. Паспорт дає право безвізового в’їзду в країни ЄС та Латинської Америки, Нову Зеландію, ПАР, Південну Корею і Японію. Крім того, Коста-Рика – колишня колонія Іспанії; громадянам країни надають постійне місце проживання в Іспанії за чотири-п’ять місяців, а через два роки і громадянство.
Мальта: ой як дорого!
Ще торік паспорт на Мальті видавали за умови вкладення 650 тис. євро інвестицій у Фонд національного розвитку. Відтепер через кризу це коштує 1 мільйон 150 тисяч євро. За кожного утриманця потрібно заплатити ще 20 – 50 тис. євро. Заяву розглядають протягом трьох-чотирьох місяців. Громадянам Мальти дозволено в’їжджати без віз у 160 держав, зокрема в країни Євросоюзу, Канаду і ПАР.
Панама: Живеш, але не працюєш
Придбавши нерухомість на 300 тис. дол., іноземець дістає п’ятирічний дозвіл на проживання без права працювати. Після закінчення терміну можна претендувати на громадянство за умови, що нерухомість не продана. Громадяни Панами можуть без віз відвідувати майже всі країни Латинської Америки, а також держави Шенгенської зони.
Соломія ЯРОШЕНКО