Про перші кроки та важливість впровадження стратегії говорили за круглим столом у Дрогобичі
Ще у 2016 році у Дрогобицькій міській раді було започатковано реалізацію програми «Розумне місто».
Сьогодні це масштабна стратегія, яка включає в себе запровадження низки електронних сервісів, відкриття даних, впровадження проекту «Безпечне місто», запровадження «Картки дрогобичанина», впровадження енергоаудиту комунальних закладів та багато іншого, передає ДНК з посиланням на ДМР.
Більше того, ця стратегія попри те, що у місті є низка проблем господарського характеру, стала кращою практикою в Україні. За обміном досвідом до Дрогобича систематично приїжджають представники органів місцевого самоврядування інших міст України, які зацікавлені у співпраці та впровадженні стратегії «Розумне місто» у своїх містах. Про це розповідає керівник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.
У п’ятницю, 19 жовтня, у Дрогобицькій міській раді відбувся круглий стіл на тему «Львівщина — розумний регіон». Участь у круглому столі взяли представники органів місцевого самоврядування місцевих рад, представники депутатського корпусу Дрогобицької міської та Львівської обласної рад, Львівської обласної державної адміністрації, журналісти.
Під час засідання круглого столу Володимир Кондзьолка — керівник КУ «Інститут міста Дрогобич», та Станіслав Гайдер — керівник проекту «Дрогобич – Smart City», розповіли про «Смарт-технології в містах та ОТГ на прикладі Дрогобича». Також посадовці розповіли про впровадження у Дрогобичі школи «Розумного дрогобичанина».
Про ефективність використання аналітичних даних проведеного енергоаудиту, які використають для економії ресурсів при формуванні бюджету міста та про співпрацю з ЛОР, в ході якої вдалося зменшити величину спонсорського внеску, для реалізації мікропроектів, розповіли депутати ДМР Роман Шагала та Роман Курчик, засвідчивши, що набори відкритих даних — ефективний інструмент для роботи громади, виконавчої гілки влади та депутатського корпусу.
«Розумне місто — Розумна громада — Розумна область», — саме так виглядає модель демократичного суспільства за словами директора КУ «Інститут міста» Володимира Кондзьолки.
Про перші кроки щодо реалізації стратегії «Розумний регіон» в масштабах Львівщини розповів помічник депутата ЛОР Андрія Ковча Святослав Херович.
Як відбувається взаємодія з органами влади на основі відкритих даних і які результати отримує громада міста розповіла Марія Кульчицька — редактор-журналіст видання «Медіа Дрогобичина».
Також під час засідання круглого столу було обговорено впровадження стратегії «Безпечне місто» у Дрогобичі. Про новітні технології, які дозволяють контролювати безпеку на вулицях міста, розповіли представники компаній «Датагруп» та «AxxonSoft».
«Розумне місто» — це світло у темній кімнаті. Завдяки цій стратегії ми викриваємо проблеми та їх причини, публічно про них говоримо та шукаємо шляхів їх вирішення, залучаючи громаду та експертів. Започатковуючи нові сервіси, ми навчаємо громаду як ними користуватися та долучатися до е-урядування містом. Таким чином ми прагнемо сформувати розумну громаду, яка користуватиметься офіційними даними та інформацією, а не чутками, які поширюють «добродії». Заважаючи, що стратегія «Розумне місто», яку ми запровадили у Дрогобичі і сьогодні це досвід переймає чимало наших колег по всій Україні, впевнений, що ця стратегія матиме успіх й на теренах Львівщини», — прокоментував засідання міський голова Дрогобича Тарас Кучма.