Дрогобицька ОТГУ межах формування стратегії майбутньої Дрогобицької ОТГ команда фахівців Дрогобицької міської ради проводить зустрічі з активом сіл

У ході зустрічей вивчають проблеми сіл та преспективу

розвитку територій. Одна з таких зустрічей відбулася у селі Добрівляни.

Виросло село неподалік від зруйнованого та спаленого татарами містечка Теренці на полі, де «добре росли льони» — звідси й назва, яка з часом злилася в одне слово — Добрівляни. Про це йдеться у Вікіпедії.

Сьогодні у селі Добрівляни мешканці споруджують самотужки дзвіницю при храмі церкви Пресвятої Богородиці. Церкву було споруджено у 1875 році. Цьогоріч виповнюється 145 років з будівництва церкви. А ще у цій церкві в кінці 1870-х – першій половині 1880-х років, гостюючи на плебанії в пароха Добрівлян о. Антона Чапельського, бував видатний український письменник і громадський діяч Іван Франко. Про цю подію описано на таблиці, яку у 2009 році розмістили на стіні церкви.

Нову дзвіницю споруджують тому, що стара похилилася і перебуває в аварійному стані. Кошти на будівництво збирали всією громадою. У ході зустрічі з міським головою Дрогобича та посадовцями міськради, добрівлянці озвучили, що для дзвіниці потрібно ще вікна та двері.

У Дрогобичі вже давно успішно працює практика, коли масштабні проекти реалізовують у партнерстві громади та місцевого самоврядування.

«Щирість і єдність цих людей вражає. Тому наша команда, завдяки колегам-підприємцям, посприяла у пожертві для храму 7 вікон та 2 дверей. Днями ми успішно доставили вікна і двері до храму Пресвятої Богородиці у селі Добрівляни. Більше того, нам важливо розвивати місця, які пов’язані з Іваном Франком», – прокоментував міський голова Тарас Кучма.

Нагадаємо, під час другого етапу зустрічей адміністраціям сіл презентуватимуть перші напрацювання стратегії розвитку Дрогобицької ОТГ на основі даних, отриманих від сільських рад.