В українців відберуть грошіГривневі банкноти, на яких експерти виявили збуд­ники туберкульозу, пневмонії та сибірської виразки, вилучатимуть для очищення і дезінфекції

Не сек­рет, що паперові гроші в будь-якій країні є носіями небезпечних мікроор­ганізмів і можуть спровокувати різноманітні хвороби. Але, як виявилося, найбрудніші у світі купюри (крім шведських і данських) – українські.

Вчені Інституту екологіч­ної безпеки були неабияк шо­ковані висновками останньо­го дослідження. З супермар­кетів, стихійних ринків, бан­ків вони зібрали для проведен­ня експертизи близько 20 бан­кнот різного номіналу і дослі­дили їх на предмет забруднен­ня. Результати перевершили всі підозри! На українських грив­нях живуть небезпечні мікро­організми, які викликають ту­беркульоз, сибірську виразку, пневмонію і велику кількість грибкових хвороб.

«Нічого дивного у цьому не­має, — коментує ситуацію екс­перт у галузі брудних грошей, провідний економіст Інституту відмивання готівки Віталій Чистяк. Адже при виготовленні купюр використовують бавовну і целюлозу. Вони є ідеальним середовищем для розмноження мікроорганізмів. Антисептики, які використовують безпосередньо на Монетному дворі, лише ненадовго захищають гривню від бруду та мікробів». Таким чином, українські гроші, які можуть стати провокаторами хвороб в і без того нездорової нації, перетворилися на наших ворогів. Тож експерти Національного банку на прохання фахівців Міністерства охорони здоров’я вирішили запобігти можливим масовим спалахам епідемій і почисти­ти гаманці українців, себто – наявні у них банкноти.

Як стало відомо з надійних джерел, уже з наступного мі­сяця у містах Україні під гас­лом «Почистити гаманці» пройдуть тижні так зва­ної дезінфекції грошей. У кожному обласному цен­трі діятиме пересувна ла­бораторія. А жителі рай­центрів та сіл зможуть зда­ти свої гривні для очистки у найближчому відділенні Ощадбанку.

Сюди повинен прийти ко­жен свідомий українець з усі­ма наявними в нього гривня­ми і віддати купюри на зне­зараження. Здану для очистки суму та ваші паспортні дані запише оператор лабораторії, а вам натомість видасть чек-підтвердження. Оскільки про­цес дезінфекції потребує спе­ціального температурного ре­жиму і подальшої теплової об­робки купюр, то вилучені гро­ші повертатимуть громадянам через 2 – 3 дні. При цьому наголошується, що процедура «очистки гаманців» є абсолют­но безплатною та покликана засвідчити турботу влади про здоров’я населення.

Подробиці проведення акції та адреси пересувних лаборато­рій можна дізнатися у відділен­нях Ощадбанку.

Між іншим

У містах Японії встановлені спеціальні апарати, які приймають, обробляють і тут же на місці видають очищені гроші. В Індії купюри миють милом, там є навіть така професія — мийник грошей.

Ксенія МАКСИМОВИЧ