Африканська чума - свинофермиРоботу свиноферм в області переводять у закритий режим

Африканська чума й досі не дає спо­кою власникам свиноферм у нашому регіоні. Небезпечний вірус далі роз­гулює територією Білорусі, а до цієї країни від нас рукою подати. Тож, аби убезпечити поголів’я свиней на Львів­щині, фахівці взялися за ретельну перевірку.

Докладніше про ситуацію – у розмові з Ярославом Наличником, заступником начальника управління ветеринарної медицини Львівської області.

Чи виявлено в області небезпечний вірус?

— Африканська чума підібралася до Львівщини як ніколи близько – розгу­лює вона на території Білорусі. Поки що, після тривалих перевірок, ми не вияви­ли цього вірусу в області, однак і надалі вживаємо належних заходів, аби чума до нас не «прийшла».

Що це за заходи?

— Насамперед переводимо всі ферми області у закритий режим. Це означає, що жодна стороння особа не зможе за­йти на свиноферму. Працівники ферм мають бути у спеціальному одязі, а влас­ники господарств повинні забезпечити імунізацію поголів’я свиней проти кла­сичної чуми свиней і провести дезінфекцію приміщень.

Яке покарання чекає порушників?

— Якщо власники господарств відмовляються вживати профілактичних заходів, то будуть змушені сплатити штраф від 153 гривень. Саме тепер проводимо перевірки і виявляємо тих, хто порушує приписи.

Наскільки небезпечний цей вірус?

Зауважу, що людському організму він не страшний. Та для поголів’я свиней може бути нищівним. Особливість афри­канської чуми – вона легко передається повітрям. Здорова свиня може підчепити вірус, з’ївши заражені корми. Також вірус може «гуляти» на одязі працівників, його можна принести на взутті. Оскільки нау­ковці ще не знайшли ліків проти цієї чуми, то, у разі зараження однієї особини, спа­люють усіх тварин, які мали контакт зі свинею, та знищують саме господарство.

 

Юлія ГОЛОДРИГА