МАФи в ТрускавціЗа перевіреною інформацією, жодних дозвільних документів на розміщення торгових кіосків та здійснення в них комерційної діяльності міська рада не видавала

Соціальною мережею Фейсбук активно ширяться фотографії,

як вантажні автомобілі привозять заготовлені комплектуючі для встановлення дерев`яних кіосків посеред газону на бульварі Торосевича біля адміністративного корпусу ПрАТ «Трускавецькурорт».

На вказаному місці ще минулого року було встановлено шість дерев`яних МАФів, де сьогодні активно ведеться торгівля, а минулого тижня було розміщено ще два, які впритул прилягають до центрального входу будівлі ПрАТ «Трускавецькурорт».

За словами депутата міськради Романа Бучковича, МАФи, які розміщені на бульварі Торосевича знаходяться на земельній ділянці, яку орендує ПрАТ «Трускавецькурорт», однак без відповідного погодження міської ради їхнє встановлення там незаконним.

Шість дерев’яних кіосків, які встановлені ще минулого року були віддані в оренду підприємцям. З їхніх слів, за користування ними вони щомісяця сплачують 10 тисяч гривень. На запитання кому саме платять казати відмовляються, реакція у людей така, немов, бовкули дурницю…

Минулого року на звернення депутатів Трускавецької міської ради Романа Бучковича та Святослава Грабовського щодо незаконно розміщених кіосків по бульвару Торосевича біля будинку ПрАТ «Трускасецькурорт», інспекція з благоустрою ТМР склала припис, а поліцією було оформлено адмінпротокол. Та, як бачимо зараз, результат на яву до існуючих шести встановлено ще два…

На одній із сесій Трускавецької міської ради, начальник управління землекористування ТМР Оксана Плахтій заявила, що порушення земельного законодавства тягне за собою складення приписів, потім штрафів за їх невиконання, але знесення можливе тільки за рішенням суду. За її словами міська влада обмежена у своїх діях щодо боротьби з самовільно встановленими об’єктами, необхідні дієві методи, так як, наприклад, було у Києві, де влада міста має право зносити незаконні споруди.

Трускавецькі депутати зобов’язали інспекцію з благоустрою переглянути та розробити пункти в положенні про свою роботу, які б регламентували процес демонтажу незаконно зведених споруд. У депутатському корпусі переконані, що положення інспекції з благоустрою можна розробити таким чином, аби місто, відповідно до чинного законодавства, отримало право на демонтаж незаконно зведених споруд шляхом прийняття рішення на сесії міської ради.

Місцеві часто кажуть, що незаконна торгівля в місті-курорті явище непереборне. Тема банальна та заїжджена і що головне, не видно в ній ні кінця ні краю. Базарчики, МАФи, кіоски, палатки стрімко захоплюють центральну частину міста і більшість з них не платить ані копійки до бюджету. Приписи інспекції з благоустрою, адмінпротоколи складені поліцією, депутатські комісії з моніторингу, профілактики і ліквідації незаконної торгівлі виглядають не інакше, як імітація.

Міська влада, якою б вона не була, приходить і відходить, але спритні ділки, які за багато років добре засвоїли «табличку ділення» залишаються.

Чесно кажучи, дивні ми люди, постійно знаходимось у стані роздвоєння особистості. З одного боку прагнемо гідного рівня життя і вимагаємо у влади (здебільшого декларативно) навести лад в країні, в нашому місті. Але в той самий час більшість з нас заради власного інтересу готові знехтувати законами, правилами і встановленими нормами.