За сприяння МОМ у Дрогобичі спорудять багатоквартирний будинок для ВПО та вразливих верств населення

Нове та комфортабельне помешкання для вразливих верств населення та осіб з числа ВПО – таку тему обговорили під час візиту у Дрогобич заступника директора департаменту – начальника управління регіонального розвитку ЛОВА Вадима Табакери спільно із представницею Міжнародної організації з міграції Анною Селизньовою, передає ДНК.

Зустріч відбулась у стінах Дрогобицької міської ради, гостей приймав міський голова Тарас Кучма, спільно із заступником з питань діяльності виконавчих органів, гуманітарних та соціальних відносин Юрієм Кушликом, керівником Управління капітального будівництва Василем Бохонком та Андрієм Швацьким, начальником Управління правового забезпечення.

Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які постраждали від війни, протидіє торгівлі людьми, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховує потреби мігрантів. Зважаючи на повномасштабне вторгнення окупантів на українські землі – десятки тисяч українців стали вимушеними мігрантами у межах рідної країні. Відтак, щоденно загострюється питання забезпечення цих осіб належним та новим помешканням.

Так як місто Котермака є відкритим до співпраці із Міжнародними фондами та має позитивну історію із спорудження житла для ВПО у Стебнику та Дрогобичі – представництво МОМ зацікавилось нашим містом для реалізації проєкту із спорудження багатоквартирного будинку для ВПО.

Як розповіла Анна Селизньова – до початку повномасштабного вторгнення багатоквартирний будинок згідно пропозицій та підтримки МОМ мали споруджувати у Сіверодонецьку. Однак, війна завадила цим планам. Заручившись підтримкою та позитивними рекомендаціями від ЛОВА – МОМ сьогодні розглядає Дрогобич, як місто для втілення в життя масштабного проекту із побудови сучасного житла для ВПО.

Керівництво Дрогобича таку ідею вітає та готове допомогти з її втіленням.

За словами Вадима Табакери – представники МОМ розглядають дві земельні ділянки під спорудження житла для ВПО у місті Котермака. Тож запланували нові робочі зустрічі та підписання Меморандуму про співпрацю між містом та МОМ.

Додамо, Міжнародна організація з міграції (МОМ) є Агентством ООН із питань міграції та провідною міжурядовою організацією в цій сфері.

Представництво МОМ в Україні почало працювати в Києві у 1996 році. За 25 років в Україні МОМ надала допомогу понад 800 тис. людей, включно з потенційними мігрантами, людьми, що повернулися, постраждалим від торгівлі людьми та мігрантам в інших уразливих ситуаціях.

З початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти та з лютого 2022 року по березень 2023 року охопила близько трьох мільйонів людей гуманітарною підтримкою, яка включає надання непродовольчих товарів та предметів гігієни; заходи у сфері водопостачання; багатоцільову грошову допомогу; медичну допомогу та заходи у сфері психічного здоров’я та інші види підтримки.