Сьогодні з координаційною гуманітарною місією до Дрогобича завітала делегація представників УВКБ ООН

Управління верховного комісара ООН у справах біженців готове долучитись до підтримки проектів з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, які реалізуються станом на сьогоднішній день у Дрогобичі, повідомляє ДНК.

Як пише ДМР, мова йде про будівництво ще одного модульного будинку на вулиці Пилипа Орлика та реконструкцію одного поверху будівлі на вулиці Фабричній у Дрогобичі, які розпочались завдяки підтримці Благодійного фонду «Move Ukraine» Сукупно ці проекти допоможуть облаштувати понад 40 квартир для сімей з числа ВПО.

Сьогодні з координаційною гуманітарною місією до Дрогобича завітала делегація представників УВКБ ООН на чолі з головою львівського офісу – Омедом Хосамедіном Аюбом та представники благодійного фонду «Ніка-Україна» на чолі з директором Альбертом Пірчаком. Також у складі делегації були представники організації з Києва, Львова та Закарпаття.

Гостей прийняв міський голова Дрогобича Тарас Кучма, спільно з директором міського центру соціальних служб Оксаною Матчишин, яка від початку повномасштабного вторгнення займається питанням прихистків для внутрішньо переміщених осіб та співпрацею з міжнародними фондами.

Мета візиту – обговорення існуючих сьогодні проектів у громаді та налагодження співпраці з метою акумулювання ресурсів та залучення додаткової підтримки від інших фондів.

Ми дякуємо вам за ту координаційну роль, яку ви взяли на себе в громаді і за те, що ви вже зробили. Реалізовані вами проекти можуть служити прикладом для інших. Також ми мали змогу оглянути два об’єкти, які реалізовує зараз Move Ukraine у вашому місті. Всі вони дають в результаті довготривале вирішення проблеми. Для нас це дуже цінні ініціативи, тому ми готові підтримувати їх та зі своєї сторони докладати зусилля до залучення інших фондів, щоб акумулювати якомога більше ресурсів» – відзначив голова львівського польового офісу УВК ООН Омед Хосамедін Аюб.

Міський голова презентував гостям досвід Дрогобицької громади у наданні прихистку внутрішньо переміщеним особам, труднощі, які довелось долати громаді під час повномасштабного вторгнення та енергетичної кризи та виклики, успішний досвід реалізації проектів та виклики, які стоять станом на сьогоднішній день.

Ми прийняли понад двадцять тисяч осіб. Звичайно, частина людей перебувала у нас тимчасово. Однак понад вісім тисяч осіб залишається проживати в громаді досі. Більшість з них почали будувати нове життя тут і бачать своє майбутнє в нашій громаді. Розуміємо, що якщо не дати людям дах над головою, вони їхатимуть за кордон. Наша країна надалі втрачатиме людей. Тому ми зацікавлені в тому, щоб вони залишались у нас. Звичайно, все це виливається в нові інфраструктурні потреби, які також потребують ресурсів. Але попри все, ми змогли реалізувати кілька проектів і працюємо над наступними. Наш досвід переймають інші міста і це тішить. Але всього цього не було б без підтримки міжнародних фондів. Ми дякуємо вам і сподіваємось на подальшу співпрацю» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Також під час візиту гості обговорили питання асиміляції нових мешканців в громаді, забезпечення людей роботою, а також мультикультурність Дрогобича, де успішно співіснують різні нацменшини.

За підсумком візиту сторони погодили підписання меморандуму про співпрацю з метою залучення коштів на реалізацію проектів з облаштування житла в громаді.