Від початку повномасштабного вторгнення Дрогобицька громада прийняла понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб

Дрогобич організував прихистки для людей, які втратили дах над головою – на базі шкіл, комунальних закладів освіти та культури, забезпечив базові потреби нових мешканців та надав людям необхідну медичну і психологічну підтримку.

Чимало людей скористались послугами прихистку в Дрогобичі в якості транзитного пункту перебування. Хтось поїхав за кордон, хтось повернувся назад, поближче до колишніх домівок. Сьогодні в громаді залишається проживати близько 8 тисяч осіб, які мають офіційний статус ВПО. Більшість з них розпочали нове життя у Дрогобицькій громаді, працевлаштувались тут та влаштували дітей на навчання у місцеві заклади освіти.

На третьому році повномасштабної війни, Дрогобицька громада залишається однією з найактивніших в реалізації проєктів, спрямованих на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб та посідає третє місце в області за кількістю прийнятих та поселених внутрішньо переміщених осіб – такою є статистика Львівської ОВА.

До облаштування житлових приміщень для ВПО громада активно залучає міжнародних партнерів та благодійні організації. Станом на сьогоднішній день, на стадії реалізації в Дрогобичі – 4 житлові проєкти квартирного типу, які зможуть забезпечити житлом понад 1300 осіб.

На вулиці Пилипа Орлика триває будівництво ще одного швидкозбірного каркасного житлового будинку на 12 квартир. Проєкт реалізовують за підтримки Благодійної Організації «MoveUkraine». На сьогодні тут підведено зовнішні інженерні мережі, залито фундамент, зведено перший поверх, триває його перекриття.

На вулиці Фабричній тривають роботи з реновації нежитлової будівлі, один з поверхів якої буде переоблаштований під 9 квартир для ВПО. Тут замінили вікна, інженерні мережі, вимурували перегородки, залили стяжки, здійснили чорнову штукатурку стін, триває улаштування підвісних стель. Реалізовують проєкт за підтримки Благодійної Організації «MoveUkraine».

Також на вулиці Пилипа Орлика, заплановане будівництво ще одного швидкозбірного каркасного житлового будинку на 12 квартир. Проєкт реалізовують за підтримки Державного банку розвитку Німеччини (KfW) та Українського фонду соціальних інвестицій. Зараз триває виготовлення проектної документації.

А на вулиці Євгена Коновальця планують звести два 9-типоверхові житлові будинки на понад 400 квартир, за підтримки Державного банку розвитку Німеччини (KfW), Міжнародної організації з міграції та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Сьогодні триває виготовлення проектної документації.

З початку війни за рахунок бюджетних та донорських коштів у громаді облаштували близько 1500 місць для ВПО. Наймасштабнішими центрами поселення стали: гуртожиток №1 Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; гуртожиток №3 Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; соціальне житло в м. Стебник; швидкозбірний каркасний будинок на вул. П. Орлика, 18/4.

Також варто наголосити, що Дрогобицька громада має створений фонд житла, призначений для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Порядок отримання тимчасового житла є прозорим та відбувається за рахунок рейтингової черги та відкритої бальної системи. Подати заяву на отримання тимчасового житла в Дрогобицькій громаді можна в Департаменті міського господарства (вул. Трускавецька 4, кабінет №8).