Було погоджено, що проведення Шкільних ліг розпочнуть з трьох видів спорту: баскетболу, волейболу та бадмінтону

У Дрогобицькій громаді розпочинають реалізацію спортивного проекту, покликаного підвищити зацікавленість школярів до занять різними видами спорту та популяризувати фізичну активність серед підростаючого покоління, передає ДНК.

24 квітня сесією Дрогобицької міської ради було затверджено Програму Шкільні спортивні ліги Дрогобицької міської територіальної громади на 2023-2024 роки.

В ході реалізації програми, кожен заклад загальної середньої освіти Дрогобицької громади формуватиме збірні шкільні команди з трьох видів спорту в кількох вікових категоріях, які в подальшому змагатимуться між собою за Кубок Дрогобицької громади.

Сьогодні у світлиці Дрогобицької міської ради відбулось спільне засідання, під головуванням заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Юрія Кушлика.

Участь у засіданні взяли начальник відділу фізичної культури та спорту Оксана Сотрихіна, начальник відділу освіти Роман Грицай, головний спеціаліст відділу освіти Андрій Заблоцький, вчителі, які викладають в освітніх закладах фізичну культуру та тренери з кількох видів спорту.

Оксана Сотрихіна коротко ознайомила присутніх з затвердженою програмою та планами щодо її подальшої реалізації, після чого учасники засідання спільно напрацьовували механізм підготовки учнів, формування команд та умови проведення змагань.

Учасниками було погоджено, що проведення Шкільних ліг розпочнуть з трьох видів спорту: баскетболу, волейболу та бадмінтону. Так як проект цьогоріч реалізовуватимуть в тестовому режимі, – ці види спорту в наступному році можуть бути замінені іншими.

Ліги проводитимуть в три етапи. Перший включатиме в себе відбір та підготовку учнів на базі кожного навчального закладу. Цим займатимуться безпосередньо вчителі фізкультури.

Під час другого етапу відбуватимуться матчі між командами, які проводитимуть кущовим методом.

Підсумковим етапом стануть фінальні ігри за Кубок ліги Дрогобицької громади, який буде перехідним та щороку переходитиме до найсильнішої команди.

Переможці змагань отримають повну спортивну форму для чоловічого та жіночого складу команди та спортивний інвентар з конкретного виду спорту.

Під час проведення засідання учасниками було обговорено чимало актуальних питань щодо потреб матеріально-технічної бази, спортивного інвентаря в освітніх закладах та можливостей підготовки збірних команд.

Враховуючи обрані види спорту, деяким тренерам доведеться розпочинати підготовку з азів. Однак, як стверджують організатори, проект не ставить на меті підготовку спортсменів всеукраїнського чи міжнародного рівня. В першу чергу мова йде про підвищення спортивного інтересу серед дітей.

«Кожна школа попрацює над підготовкою дітей та виставить свою команду. Відтак в процесі проведення змагань та зростання змагального інтересу серед учасників, буде зрозуміло, яка школа чого потребує, для розвитку того чи іншого виду спорту. Започаткованими Шкільними Лігами ми однозначно піднімемо рівень фізичної підготовки та заохоченість дітей до занять спортом» – переконана керівниця відділу фізичної культури та спорту Оксана Сотрихіна.

Після обговорення, учасниками було визначено вікові групи команд, які формуватимуть при школах з баскетболу, волейболу та бадмінтону. До вересня відділ фізичної культури та спорту планує розробити Положення  про проведення Шкільних спортивних ліг у Дрогобицькій громаді, аби вчителі могли приступити до підготовки учнів та формування команд.