Стане швидше й цікавіше ЗGЗв’язок третього покоління (ЗG) обіцяють через півроку

Не минуло й десяти років, як в Україні нарешті відбувся довгоочікуваний тендер на право використовувати частоти зв’язку третього покоління (3G)

На аукціоні право його запроваджувати викупили три компанії – “Астеліт” (ТМ life:), “МТС-Україна” і “Київстар”, виклавши за це в середньому 3 мільярди гривень.

То коли запрацює зв’язок 3G ?

— До отримання операторами ліцензій їм треба виконати чимало паперової роботи, узгодити певні моменти з військовими, – каже Роман Химич, експерт ринку телекомунікацій. – На це піде приблизно 1,5 – 2 місяці. Опісля отримають ліцензії, і тоді почнеться процес легалізації власне вже встановлених або процес розгортання невстановлених станцій 3G. Поява перших зон покриття зв’язком нового покоління відбудеться лише за 5 – 6 місяців.

Розпочати надання зв’язку 3G в одному з регіонів телекомоператори зобов’язані не пізніш як через 6 місяців, – додає Ірина Пацевко, менеджер зі зв’язків з громадськістю філії ПрАТ “Київстар”, – а розгорнути мережі в усіх обласних центрах – не пізніш як через 18 місяців з моменту отримання ліцензії.
А “ТМ life:)” планує запустити ЗG-послугу у великих містах, починаючи з Києва, – каже Оксана Бондарчук, PR-менеджер компанії.

Чим займатимуться компанії зараз ?

І. Пацевко:
— Уся комутаційна мережа “Київстар” повністю оснащена обладнанням для послуг стандартів 3G і 4G. Однак для адаптації всієї мережі до нових технологій зв’язку треба обладнати базові станції додатковими елементами. Роботи з модернізації мережі тривають.

Що дасть новий зв’язок споживачам ?

І. Пацевко:
— Із повноцінним запуском 3G нашим абонентам стануть доступні швидкісний мобільний інтернет та всі можливості спілкування та передачі даних, що він дає.
О. Бондарчук:
— Разом з технологією 3G в українців з’явиться можливість користуватися високошвидкісним інтернетом та мультимедійними послугами (наприклад, послугою відеодзвінка, прослуховування онлайн-радіо, онлайн-ігор тощо).

Якою буде швидкість передачі інформації ?

О. Бондарчук:

— Швидкість інтернету буде залежати від завантаження та якості мережі. “ТМ life:)” планує надавати своїм абонентам інтернет на швидкості 2Мбіт/сек і більше.

І. Пацевко:

— 10 лютого “Київстар” та “Ericsson” розпочали тестування 3G-мережі у приміщенні центрального офісу оператора. Вже у перший день тестування спеціалістам вдалося досягти стійкої швидкості передачі даних понад 4 Мбіт/с.

Р. Химич:

— Передати й отримати дані можна буде в кілька разів швидше, аніж це є нині. Усе залежить від завантаженості мережі. Якщо зв’язок буде здійснюватися в години пік, то швидкість спадатиме. Середня швидкість, думаю, буде на рівні 3 – 4 Мбіт/с. Мінімальна – не менш як 1,5 Мбіт/с.

Світлана ОЛІЙНИК