У колишніх республік є можливість відібрати у Росії право вето в Радбезі ООН», — Цаплієнко
Введення міротворчіх сил ООН на Донбас стані можливий лишь через згоду п’яти постійніх Членів Ради Безпеки, включаючі Россию.
Про це у своєму блозі пише український журналіст Андрій Цаплієнко, передає ДНК.
Він зазначає, що насправді Росія ніколи не була правонаступницею СРСР, щоб успадкувати права будь-якого союзу, федерації або конфедерації, треба отримати згоду на це всіх учасників державного утворення. Якщо хтось не згоден, правонаступника немає. Це працює, як, до речі, і право вето в Радбезі, яке регулярно застосовує Росія.
«Не засиділася Росія в Радбезі ООН? У статті двадцять третій (пункт 1) Статуту ООН перераховані постійні члени Ради Безпеки. Російської Федерації там немає. І деякі будуть здивовані, дізнавшись, що там до сих пір невідомий Союз Радянських Соціалістичних Республік і ніякої Росії», — написав Цаплієнко.
За його словами, тепле містечко в РБ ООН Росія вибила собі в кінці 91-го, коли взяла на себе борги неіснуючого СРСР в обмін на відмову від зарубіжних активів з боку інших «республік-сестер».
Це обмін зобов’язаннями, а не правонаступництво. 24 грудня 1991 тодішній президент РФ Борис Єльцин направив Генсеку ООН лист, в якому повідомив, що членство Радянського Союзу в ООН і в його Раді Безпеки буде продовжено Російською Федерацією, але за умови згоди одинадцяти країн-членів СНД.
Трюк полягає в тому, що ерефія займає місце СРСР тільки тимчасово поки колишні республіки Союзу не отримають свої власні представництва в ООН. Саме так було зафіксовано в Алма-Атинській декларації, яка узаконила кінець СРСР.
«А що, якщо хоча б одна з одинадцяти країн, які підписали Алма-Атинську декларацію, поставить питання про припинення цього тимчасового представництва? А що, якщо це буде не одна країна? Думаю, знайдуться бажаючі. Україна, Молдова, Азербайджан. Може, настав час ерефії перестати користуватися правом вето, яке їй не належить?», — резюмував Андрій Цаплієнко.