За добу площа пожеж в Росії збільшилася на 360 тисяч гектарів і досягла 5,7 млн ​​гектарів. Вогонь загрожує населеним пунктам в 7 районах Якутії.

Найскладніша ситуація з лісовими пожежами в Росії як і раніше зберігається в Якутії. Дим вже дійшов до Північного полюса, а площа вогнищ загоряння зростає в геометричній прогресії.

ТГ-канал «Пул No3» зазначає, що дим від лісових пожеж в Якутії вже накрив сусідні Бурятію і Красноярський край. Тайга захищає вічну мерзлоту від танення. Однак пожежі, що супроводжуються спекою, порушують природний баланс. Ліс оберігає від танення 200-300 метрів замерзлої води під ним. «При таких темпах потепління клімату від російської вічної мерзлоти залишиться тільки п’ята частина. Всі будівлі, побудовані за північними технологіям, втратять стійкість», — зазначає канал.

Також продовжують горіти південь Башкирії і Зауралля. ТГ-канал Readovka пише, що навчені гірким досвідом якутів місцеві жителі закликають не сподіватися на чиновників і збирають в соцмережах волонтерів. Ситуація критична — техніки немає, люди борються з вогнем за допомогою гілок і килимків. Місцеві скаржаться, що на допомогу їм нікого не відправляють.

В інтерв’ю «Обережно, новини» мешканка якутського села Хариялах розповіла, що з вогнем місцеві боролися майже поодинці — з повітря допомагав один вертоліт МНС. Пожежна техніка з’явилася, тільки коли дітей і людей похилого віку забрав паром. Людям рекомендували зібрати речі і бути готовими до подальшої евакуації — вона може початися в будь-який момент. Тим часом через смог в Якутії до 11 серпня припинені авіарейси в Мирний — через дим неможливо безпечно садити літаки.