У понеділок, 16 лютого, у Ратуші відбулася оперативна нарада виконавчих органів Дрогобицької міської ради
Начальник департаменту міського господарства Іван Лепкий повідомив, що зараз ведуться домовленості з підрядниками щодо виконання запланованих робіт. Ключовим питання на 2015 рік залишається ремонт доріг, зокрема вулиці Самбірської. З інших видів робіт, які вже розпочали проводити чи планують — кронування дерев, освітлення вулиць, облаштування майданчиків під сміттєві контейнери, ремонт дахів будинків і інші. Також у департаменті планують оптимізацію теплових мереж.
Традиційно, оскільки у місті діє режим посиленої готовності, заслухали відповідальних осіб за стан мобілізації, спільне патрулювання міста громадянами та правоохоронними органами, цивільний захист населення.
Ярослав Янушевич — головний спеціаліст з мобілізаційної роботи, поінформував про порядок вилучення чи відчуження транспортних засобів, яке планується провести найближчим часом.
Володимир Сабат — радник міського голови, розповів про те, як відбувається спільне патрулювання міста у нічну пору доби та про позитивні зміни щодо зменшення криміногенності у місті. Те саме підтвердив начальник Дрогобицької міліції Андрій Білас.
Олександра Пашко — поінформувала присутніх про заходи до річниці революції Гідності. Цього тижня, протягом 18-20 лютого заплановано ряд заходів зі вшанування загиблих на Майдані. Саму програму висвітлено у ЗМІ та на сайті Дрогобицької міської ради.
Петро Сушко — начальник відділу освіти, поінформував про введення карантину у школах міста. За його словами, це зумовлено низькою відвідуваністю учнями навчального процесу та різким зростанням показника вірусних захворювань серед дітей. Також посадовець повідомив, що відпрацювання будуть проводитися за рахунок відміни весняних канікул.
Олег Яводачак — начальник відділу культури та мистецтв, який є активним волонтером з допомоги учасникам АТО, поінформував про відправлення транспорту з допомогою на Схід для військових та про їхні потреби. Детальну інформацію можна отримати у волонтерському центрі «Дрогобиччина SOS – допомога армії».
На завершення наради виступив секретар міської ради Тарас Метик.
В першу чергу, посадовець поінформував про ситуацію з ділянкою біля «Шпихліру», на яку претендує громада Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП, під будівництво єпархіального храму.
Також Т. Метик спростував інформацію про закиди на адресу міською ради і його с особисто, що влада хоче віддати цю земельну ділянку. Вкотре секретар міської ради наголосив, що земля належить громаді, усі розуміють її суспільне значення, а остаточне рішення буде прийнято депутатами на сесії ради 27 лютого.
Щодо засідань сесій і виконкому, то чергове засідання виконкому заплановано на 24 люте. Цього тижня відбуватиметься позачерговий виконком і сесія. Єдине і основне питання — бюджет розвитку міста. Чи матиме місто бюджет розвитку міста і Програму соціально-економічного розвитку, вирішуватимуть на сесії 18 лютого. Про це наголосив Т. Метик.
Також секретар міської ради повідомив, що минулої середи відбулися збори депутатів, де вручали депутатам повістки. Щодо закидів, що ці збори зібрані секретарем зумисне, то посадовець спростував цю інформацію, наголосивши, що в Україні війна, оголошено мобілізацію, отож відбувається все згідно з законом. З дев’яти виписаних повісток, було вручено три. Але є інформація, що заплановано вручити 21 повістку, як анонсувалося раніше.
У четвер відбулося засідання організаційного комітету з відзначення 200-ліття М. Вербицького та 201-річниці Т.Г. Шевченка у Дрогобичі. Анонс заходів буде опубліковано згодом.
На завершення Т. Метик дав доручення відповідним службам, відділам і управлінням з приводу контролю ситуації з вандалізмом у місті — поламані лавки і знищена бруківка у парку Бандери. Інше доручення стосувалося звернення священнослужителів щодо вирішення ситуації з жебрацтвом у місті біля храмів. Священики наголошують, що вони пропонували вирішити проблеми соціального забезпечення цих осіб, які стоять при храмах, однак ті не прагнуть змінювати ситуацію. Останнім часом особи, які займаються жебрацтвом, вдаються до грубих дій у храмах, безпосередньо під час літургій. Церква не може дати собі з цим ради, тому звертається до влади, аби вплинути на цих осіб. Тому вирішення цієї проблеми доручено відповідним службам.