захист суддівВ ході обстеження територій басейну прикордонних річок Тиса, Уж, Латориця та їх приток Держекоінспекцією було виявлено 42 несанкціоновані сміттєзвалища. Наразі 31 з них вже ліквідовано органами місцевого самоврядування.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Держекоінспекція також провела 11 позапланових перевірок виконання приписів, виданих за фактами виявлених порушень. За несвоєчасне їх виконання на відповідальних осіб були накладені штрафні санкції», — розповів Андрій Мальований.

Крім того, за дорученням голови ДЕІ тероргани інспекції здійснюють контроль за наявністю схем санітарного очищення населених пунктів Закарпатської, Львівської, Чернівецької та Івано-Франківської областей. Такі схеми передбачають порядок збору, вивезення, утилізації, захоронення тощо різних видів відходів.

«Зокрема, торік було встановлено, що схеми санітарного очищення населених пунктів відсутні на Львівщині та у місті Львів. Результатом цього є значне засмічення відходами природного середовища, зокрема річок. Тож Держекоінспекція звернулась до суду з позовом до Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації з вимогою усунути виявлені порушення», — зазначив Андрій Мальований.

Загалом проведення моніторингових заходів щодо дотримання законодавства в частині поводження з відходами здійснюються Держекоінспекцією для того, аби протидіяти засміченню водних об’єктів, які відіграють важливе міжнародне значення.

«Так, річка Тиса протікає через 5 країн, а її води використовуються для потреб мільйонів людей. Забезпечення гарного екологічного стану водойми — це запорука добробуту українців та жителів сусідніх держав», — підкреслив Андрій Мальований.