ВАДАЗ 2004 року Міжнародний олімпійський комітет позбавив медалей 10 українських спортсменів, які ті завоювали на Олімпійських іграх 2004, 2008 і 2012 років

Причиною такого кроку з боку функціонерів став допінг.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства молоді та спорту.

Зокрема, у зв’язку з вживанням допінгу МОК позбавив українських спортсменів Юрія Білонога золотої медалі, яку він здобув у штовханні ядра, й Олену Олефіренко – бронзової медалі, здобутої в академічному веслуванні (Олімпіада-2004 в Афінах у Греції).

Без нагороди залишилися й Ольга Коробка – срібна медаль в змаганнях з важкої атлетики, Людмила Блонська – срібна медаль у змаганнях з легкої атлетики, Наталія Давидова – бронзова медаль з важкої атлетики, Денис Юрченко – бронза з легкої атлетики, Василь Федоришин – срібло з вільної боротьби, які вони вибороли на літній Олімпіаді-2008 в Пекіні (Китай).

Крім того, МОК позбавив українських спортсменів Юлію Калину бронзової медалі в змаганнях з важкої атлетики та Олександра П’ятницю срібної медалі в змаганнях з метання списа, які вони отримали на Олімпіаді-2012 року в Лондоні (Великобританія).

Також у березні цього року МОК повідомляв, що позбавив українську спортсменку Вікторію Терещук бронзової медалі в змаганнях із сучасного п’ятиборства, яку вона здобула на Олімпіаді-2008 у Пекіні, через застосування допінгу.

У коментарі кореспонденту Leopolis.news начальник управління фізичної культури та спорту ЛОДА Юрій Майборода зазначив, що Міністерство молоді та спорту має намір посилити відповідальність спортсменів та їхніх тренерів за вживання допінгу:

«ВАДА (Всесвітнє антидопінгове агентство – прим. ред.) правильно робить, що бореться з допінгом у спорті. Ми на колегії в міністерстві обговорювали варіанти збільшення відповідальності за вживання допінгу. Йдеться і про сам допінг, і про примус спортсменів до вживання. Пропонуємо штрафувати на суму від 3000 гривень або ув’язнювати до 10 років, залежно від важкості заподіяної шкоди. Допінг – це не просто злочин, це крадіжка в когось заслуженої перемоги. Раніше спорт приносив лише моральну сатисфакцію, а тепер це бізнес, великі гроші. Переможці отримують премії, нагороди, квартири. Якщо буде доведено злочин допінгу, ці всі речі мають повернути назад державі».