1 липня у залі музею «Дрогобиччина» відбулося відкриття виставки фотографій американського журналіста «Лос-Анджелес Таймс» Сергія Лойка
Під гаслом «Аеропорт» журналіст зафіксував миті життя кіборгів під час оборони Донецького летовища. Експозицію у Дрогобичі презентував Український антикризовий медіа-центр.
Роль ведучої взяла директор музею Алла Гладун. Вона зауважила, що ідея виставки спонтанна. Розкриваючи ідейне спрямування заходу, Алла Гладун відзначила, що світлини допомагають побачити контраст між життям мирної України і трагічною, але героїчною, сторінкою сучасної історії, написаною кіборгами в Донецькому аеропорту. Промовці, а серед них: перший заступник міського голови Петро Суда, начальник дрогобицького відділу СБУ Борис Пантюхов, голова ВГО «Бойківське етнологічне товариство» Любомир Сікора, співробітниця музею Тетяна Думан – враження від виставки поєднали з аналізом викликів, які сьогодні стоять перед Україною, з потребою проведення змін у всіх сферах життя. Інакше ми провалимо нашу моральну відповідальність перед кіборгами – основна риторика сказаного на виставці.
У залі витала важка емоційна напруга. Іноземний журналіст зумів вхопити об’єктивом основні моменти табірного життя українських кіборгів. Кожна світлина – наче кадр Армагедону на чорно-сірому тлі руйновищ. На першому плані фотомитця людські очі – глибокі, засмучені, втомлені, але безстрашні. Пронизливі погляди і найбільше зачіпали за живе. Як відзначали присутні, очі вдираються у душу, пробуджують сумління. «Чому ми тут черпаємо насолоду життя, а вони в цей час – у справжньому пеклі», — ставили собі вголос запитання дрогобичани. Реалістичного колориту імпрезі надали три кіборги, що скромно стояли у ряді презентаторів. Це дрогобичанин Олег Мулярчук, підбужанець Микола Шніцер, а також боєць «Правого сектора», дрогобичанин Володимир Дудзяк.
Те, що Дрогобиччина є батьківщиною кіборгів, для багатьох стало відкриттям. А ще хлопці розвіяли асоціювання безстрашного українського воїнства із кремезними велетнями. Худорляві, зовсім юні, вони ніяковіли від надмірної уваги залу, нітилися від похвал і слів вдячності. Лише очі, як дзеркало душі, світилися вогнисто і звитяжно. Відкриті погляди вояків, які пройшли через пекло Донецького аеропорту, «говорили» більше за слова. У багатьох склалося враження, що кіборг Микола Шніцер – герой однієї із світлин фотовиставки. Однак Микола своє возвеличення у мистецтві скромно заперечив. Чиста душевна глибина майстерно виділена у кожному експонаті виставки. Вона вражає у кіборгах і у житті.
Емоційна палітра заходу стала ще багатшою, коли гвардієць батальйону імені генерала Кульчицького Максим Перев’язко виконав одну із пісень. Саме цією ліричною композицією хлопець надихав відвагою українських кіборгів у Донецькому аеропорту. Музично-ліричну насолоду подарувала бард Ліля Кобільник. Пісенний подарунок, який днями вперше прозвучав на її концерті у Польщі, а для дрогобичан є прем’єрним, виконавиця присвятила присутнім у залі кіборгам.
З Дрогобича після 14 липня виставка помандрує іншими містами України. Антикризовий медіа-центр, крім героїзації кіборгів, поставив перед собою ще одне завдання. Як відкрила плани центру перед дрогобичанами його представниця Дарина Чорноусова, фахівці центру відчуттям пульсу життя Сходу, Заходу, Півночі та Півдня сприятимуть духовному єднанню України. Перше напрацювання у цьому напрямку – виставка «Аеропорт». Ця мистецька ластівка центру має облетіти всю Україну, щоб доповнити і вивершити уявлення українців про кіборгів – людей без показних прикмет ззовні, та з незламною надлюдською міццю і витривалістю всередині.