Допомога Криму та ДонбасуЯрослав Качмарик: Львівська обласна рада стала ініціатором допомоги кримчанам, а згодом і жителям Донбасу

Саме Львівська обласна рада першою в Україні виступила з ініціативою допомоги жителям окупованого Криму та Донбасу. На цьому наголосив Ярослав Качмарик, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності обласної ради, під час зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс.

Учасники зустрічі обговорили стан проведення реформ в Україні, зокрема, децентралізацію влади, адміністративно-територіальну реформу та зміну виборчого законодавства.

Ярослав Качмарик зазначив: « Основна відмінність українських реформ від тих, що які відбувались в інших європейських країнах, це те, що в Україні реформи впроваджуються у доволі стислі терміни. Окрім того, відповідно до європейського досвіду спочатку повинна бути здійснена фінансова децентралізація, і лише опісля – адміністративна реформа. В Україні сьогодні реалізовується об’єднання громад, не дивлячись на те, що бюджетна децентралізація тільки розпочата».

Також Верховного комісара ОБСЄ у справах нацменшин цікавили питання перебування вимушених переселенців, зокрема, кримських татар на Львівщині.

Загалом на Львівщині офіційно зареєстровано близько 11 тисяч осіб, що були змушені покинути окупований Крим та Донбас. З них – понад 3 тисячі кримчан. Це ті люди, які зареєструвались у департаменті соціального захисту населення і які потребували допомоги у забезпеченні житлом та працевлаштуванні.

Як зауважив Ярослав Качмарик: «У перші дні захоплення Криму, Львівська обласна рада виступила з ініціативою надати тимчасовий притулок жителям півострова на час залагодження конфлікту. Однак сьогодні чимало переселенців вирішили тут залишитись. А окремі люди, які мали стартовий капітал, відкрили на Львівщині власний бізнес, створили нові робочі місця».

Також учасники наради обговорили питання культурних і ментальних відмінностей жителів Львівської області та вимушених переселенців, а також шляхи вирішення проблемних ситуацій. Окрім того, Ярослав Качмарик порушив питання міжнародної донорської допомоги для забезпечення житлом вимушених переселенців.