бан для КоломойськогоВисокий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова — про це повідомили у «ПриватБанку»

Рішення ухвалили 19 грудня у рамках розпочатого банком

судового процесу проти його колишніх власників та керівників.

Сам пан Коломойський у коментарі про це рішення, наголосив, що воно є тимчасовим.»Це тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді», — сказав він у коментарі ТСН.ua.

Передають, що арешт також наклали на рахунки шістьох компаній, які їм імовірно належать або перебувають під їхнім контролем.

Півроку державного Привату: що відомо про ситуацію у банку?

Націоналізація Приватбанку у питаннях і відповідях
«Наказ про арешт активів було видано на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже 2 мільярди доларів США шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або знаходились під їхнім контролем», — ідеться у повідомленні.

Завдяки цьому судовому процесу «ПриватБанк» очікує повернути 2,5 мільярда доларів — сума нібито виведених грошей разом із відсотками.

«ПриватБанк впевнений, що англійський суд чесно та об’єктивно розгляне його позов, а також, що банк досягне успіху та зможе повернути кошти, які були незаконно виведені із нього», — додали у повідомленні.

Пан Коломойський заперечував виведення грошей з банку:»У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку», — казав він у коментарі ТСН.uа.

«Приватбанк» — найбільша в Україні фінустанова. Він повністю перейшов під контроль держави після рішення Кабміну рік тому.

Основними акціонерами «ПриватБанку» були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

ГПУ, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура взялися розслідувати одразу кілька справ, пов’язаних із банком.

У квітні тепер вже екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева заявила, що в останню ніч перед націоналізацією у «ПриватБанку» провели «шахрайські операції» на суму понад 16 мільярдів гривень.

Влітку Ігор Коломойський оскаржив у суді рішення про визнання банку неплатоспроможним та його націоналізацію.

В НБУ заявили, що той позов не може мати наслідком повернення ‎банку попереднім власникам, і що «Приватбанк» до націоналізації «був фінансовою пірамідою».