З кожним роком японська їжа стає дедалі популярнішою. Вона характеризується поживністю та чудово втамовує голод. А різноманіття інгредієнтів, які використовуються в далекосхідній кулінарії, наділяє страви насиченим смаком, що дає змогу задовольнити запити кожного гурмана. При цьому натуральність продуктів забезпечує корисність японської їжі.
Серед величезного розмаїття страв далекосхідної кухні особливо почесне місце займають роли. Безпосередньо в Японії цей формат суші не виділяється на тлі порційних страв: нігірі, гунканів, сашимі тощо. Однак за межами Країни висхідного сонця роли користуються великою популярністю.
Попит породжує пропозицію. А тому асортимент ролів постійно розширюється. Але перш ніж перейдемо до розгляду їхніх різновидів, згадаємо про необхідність замовлення їжі у гідного підрядника. Через популярність суші, їх готують десятки закладів у кожному місті. Але лише одиниці заслуговують на увагу. Приклад гідного постачальника — «Ві Суші» — brovari.wesushi.com.ua — спеціалізована мережа ресторанів японської кухні. Замовлення їжі у професійного підрядника — запорука її якості, адекватної вартості та швидкої доставки.
Категорії ролів
Основні різновиди:
- Розмір: малі, середні, великі.
- Тип: холодні, запечені.
- Начинка: м’ясні, з морепродуктами, сирні, овочеві, фруктові.
Базовим компонентом більшості ролів є відварений рис. Цей інгредієнт характеризується високою поживністю за помірної калорійності. Тому середньої порції суші цілком достатньо, щоб втамувати голод. Але апетити у всіх різні. І тому пропонується ширший вибір страв: малі — вагою до 200 г, середні — до 350 г, великі — від 350 г.
Далекосхідні кулінарні традиції відрізняються акцентом на застосування натуральних свіжих продуктів. Почасти це пояснює, чому японці очолюють рейтинг довгожителів. При приготуванні суші використовуються натуральні продукти — м’ясо, риба, овочі, фрукти тощо. — які проходять мінімальну термообробку або використовуються в сирому вигляді. Ось чому більшість суші — холодні. Але високим попитом користуються також і запечені роли. Вони готуються за аналогією з холодними. Але на завершальному етапі відправляються в піч.
Головний фактор поживності та смакової насиченості суші — начинка. Вона може включати в себе інгредієнти:
- М’ясні: філе курки, шинку, бекон, а також яєчний омлет.
- Морепродукти: філе лосося, тунця, вугра, м’ясо краба, креветки, ікру.
- Сири: переважно кремові різновиди.
- Овочі, фрукти, зелень: огірок, авокадо, цибуля, водорості, кунжут тощо.
Крім зазначеної градації страв за вагою, типом і начинкою, в окрему категорію можна виділити роли вегетаріанські. Вони характеризуються відсутністю в складі компонентів тваринного походження — м’яса, риби, молюсків, ікри — за винятком сирів і омлету. Під визначення «вегетаріанські» можуть підпадати як сирні, так і овочеві або фруктові суші.