Йосиф СліпийСьогодні з нагоди 125-річчя від дня народження патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого, у Трускавець відкрили та освятили пам’ятник архієпископу

Як інформує прес-служба ОДА, пам’ятник Йосифові Сліпому встановили на території церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Архиєрейську літургію очолив архієпископ Львівський УГКЦ католицької церкви, митрополит Львівський Ігор Возьняк.

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

В урочистостях взяли участь: голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ Ярослав Приріз, представники місцевої влади, священики, доброчинці, громада.

«Пам’ятник у Трускавці – третій монумент патріархові у світі. Патріарх Йосиф Сліпий – великий українець та церковний діяч, якого не зламали поневіряння та тортури сталінського режиму, який ширив по світу український дух, який жив та працював заради України та Української церкви», – зазначив Олег Синютка.

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Окрім того, очільник області подякував ініціаторам та доброчинцям, які долучилися до возвеличення пам’яті патріарха Йосифа Сліпого.

Йосиф Сліпий народився 17 лютого 1892 року в селі Заздрість (нині Тернопільська обл.). 30 вересня 1917 року митрополит Андрей Шептицький рукоположив Сліпого у священичий сан, 22 грудня 1939, за згодою Папи Пія XII, висвятив таємно на єпископа. З листопада 1944 року єпископ Йосип Сліпий став митрополитом Галицьким, Главою УГКЦ.

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Йосиф Сліпий

Після 18-річних поневірянь по тюрмах, свою діяльність у Римі архиєпископ Йосип Сліпий зосередив над всебічним розвитком життя УГКЦ у світі. Головною метою Йосипа Сліпого в діаспорі було об’єднання всіх українських греко-католицьких структур під керівництвом Синоду і Глави Церкви.

Останні роки життя Патріарх провів у середовищі Католицького Університету в Римі. 7 вересня 1984 року Йосип Сліпий помер.

27 серпня 1992 року тіло Патріарха Йосипа Сліпого було перенесене з Рима до Львова та перепоховане у крипті Собору Святого Юра.

У Львові 1997 року в будинку Богословської академії (нині УКУ) відкрито музей Йосипа Сліпого (експозиція якого включає його особисті речі), на фасаді кам’яниці на вул. Коперника встановлено пам’ятну таблицю з його барельєфом.