новини Дрогобича - субсидіїЗа опалювальний період 2012-2013 р.р. до управління праці та соціального захисту населення звернулися 3523 сімей

З початком опалювального періоду в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради суттєво збільшується кількість звернень громадян з питань відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Соціальний захист малозабезпечених родин забезпечується шляхом надання їм державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій. Постановами Кабінету Міністрів України запроваджено спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити житлову субсидію.

За опалювальний період 2012-2013 р.р. до управління праці та соціального захисту населення звернулися 3523 сімей, яким призначено субсидій на загальну суму 4,5 млн грн. та відшкодовано організаціям – надавачам послуг даний розмір у повному об’ємі.

Сім’я має право на отримання житлової субсидії, якщо загальна сума плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує 15%, а для сімей, які складаються лише з непрацездатних громадян, – 10% середньомісячного сукупного доходу.

З 1 січня 2012 року, у разі призначення житлової субсидії сім’ї, до складу яких входять діти або інваліди 1, 2 груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги 10% середньомісячного сукупного доходу.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги за встановленими нормами споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, й обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися за рішенням комісії з розгляду конфліктних ситуацій.

Житлова субсидія є безповоротною адресною допомогою, яка надається сім’ї незалежно від форм власності житла.

Якщо призначено субсидію, але не сплачується обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги, за поданням організацій, що надають ці послуги, нарахування субсидії припиняється.

У випадку підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги перерахунок субсидій проводиться без участі громадян.

Які документи потрібно подати?

Для призначення субсидій власнику житла необхідно звернутися до пункту прийому документів та при собі мати: паспорти, ідентифікаційні номери усіх зареєстрованих у житловому приміщенні, пенсійні посвідчення та трудові книжки непрацюючих членів сім’ї, а також довідки про доходи всіх працездатних осіб за шість місяців, що передують місяцю звернення за субсидією.

У відділі прийому громадян управління праці та соціального захисту населення власник заповнює заяву, декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у приміщенні.

Якщо при поданні заяви виявилося, що відсутні окремі довідки, документи приймаються і реєструються. За умови, що заявник протягом місяця підтвердить усі відомості належним чином, субсидія призначається з місяця подання заяви.

На яку площу призначається субсидія?

При призначенні субсидій норму володіння чи користування загальною площею житла встановлено в розмірі 21 кв.м на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м на всіх зареєстрованих.

Якщо заявник, що перебуває у шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сам або з неповнолітніми дітьми, на яких не одержує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю) і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкрито особовий рахунок, житлова субсидія призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без урахування додаткових 10,5 кв.м на сім’ю. Якщо разом із заявою про призначення житлової субсидії подаються відомості про виплати на утримання неповнолітніх дітей, які не можуть бути меншими, ніж установлено законодавством, житлова субсидія надається на загальних підставах.

Для осіб, які проживають в однокімнатній квартирі, субсидія призначається на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Субсидії не призначаються:

— якщо серед зареєстрованих є працездатні громадяни, які не працювали, не навчалися, не шукали роботу через службу зайнятості протягом трьох місяців до звернення за субсидією;

— у володінні зареєстрованих або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення і загальна площа приміщень перевищує норми користування;

— житлове приміщення придбано не більше року перед зверненням за наданням житлової субсидії;

— власник (співвласник) житла та особи, які зареєстровані разом з ним у приміщенні, мають у своєму володінні чи у володінні дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції;

— якщо хтось із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидій придбав майно, інші товари довгострокового вжитку або оплату послуг, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї. При цьому враховується прожитковий мінімум, установлений та затверджений відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Після закінчення терміну отримання житлової субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний період.

Для призначення житлових субсидій звертатися до відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення (каб. №№ 8, 9, 11) за адресою: м.Дрогобич, майдан Ринок,1 або за тел. 3-57-80, 41-06-14.

 

І.ТЕРЛЕЦЬКИЙ
начальник управління праці та
соціального захисту населення
Дрогобицької міської ради