кораблі НАТОГрузинське пропозиція може порушити баланс сил, дозволивши НАТО посилити військовому-морське угруповання безстроково, волають в недоімперії

Голова російського Генштабу і голова військового комітету НАТО провели сьогодні перші за три роки телефонні переговори. Причому сталося це за ініціативою представників організації (так заявляють не в Альянсі)

Втім, завадити налагодженню контактів може Грузія. Її влада (молодці)

запросила НАТО розмістити свій флот на базі в Поті. Якщо альянс прийме пропозицію, це дозволить йому перекинути величезну кількість кораблів, піхоти і бойової техніки безпосередньо до російських кордонів.

Військовий комітет НАТО вже провів перше засідання з розвитку ЗС Грузії. Остання така зустріч була досить давно, але зараз інтерес до посилення грузинської армії різко зріс після того, як Тбілісі запропонував альянсу побудувати базу берегової охорони в місті Поті і розмістити там військові кораблі. Таку щедрість влади вже називають «хабарем» для вступу до НАТО. (хто називає зрозуміло)

Схоже, підіймають голову ті ж сили, що на заході правління Джорджа Буша-молодшого зважилися на авантюри в Абхазії і Південній Осетії. Грузинські військові нагадують: плани НАТО розміститися в Криму в будь-якому випадку зазнали краху. З Києвом Європа зв’язуватися не хоче — дуже ненадійний партнер (бла, бла, бла), ну а Туреччина все частіше демонструє незалежність (від НАТО?), так що, якщо альянс хоче залишатися самостійним гравцем в районі Чорного моря, саме час прийняти пропозицію від Грузії.

Зараз в Грузії проходять навчання під контролем Центру спільного планування та операцій. Його керівники останні кілька днів завалювали Тбілісі компліментами. Самі навчання постаралися оформити як можна більш вражаюче: плечем до плеча американські, британські та грузинські солдати. Тепер закордонним гостям пропонують залишитися на більш тривалий термін. І ось тут з’являються підводні камені. (для кого?)

Потійська база була розформована чверть століття тому. Заново повернути її в робочий стан — це мільярдні витрати. (ніц не є, Америкоси грошву мають) Ясно, що Грузії вигідно, щоб оборонний об’єкт привели в порядок за чужі гроші. (хоч щось розумієте правильно)

Зазначимо, що запрошення на чорноморську базу альянсу дасть можливість обійти конвенцію Монтре. Документ обмежує присутність в Чорному морі військових кораблів нечорноморських держав — вони можуть залишатися там не більше 21 дня. Грузинська пропозиція може порушити баланс сил, дозволивши НАТО посилити військово-морське угруповання безстроково. (Друзі Грузини, не тягніть з цим)