Резервуари для нафтопродуктів для безпечної експлуатації повинні відповідати низці вимог, які стосуються елементів конструкції, використовуваних матеріалів та групового розташування ємностей. Розглянемо кожен із пунктів докладніше, а тим, хто ще не знає, де купити резервуари для нафтопродуктів в Україні, рекомендуємо заглянути до «ЦентрРезервуарСервіс»: https://rezervuary.com/ua/g491142-izgotovlenie-montazh-rezervuarov.

Вимоги до матеріалів та конструкцій резервуарів для нафтопродуктів

Резервуари повинні бути виготовлені з матеріалів з високим показником стійкості до дії нафтопродуктів та їхньої пари. Найчастіше використовуються вуглецеві та нержавіючі сталі, наприклад, Ст3, 09Г2С, 16ГС, 10ХСНД, 08Х18Н10 (AISI 304), 12Х18Н10Т (AISI 321). Конструкція повинна забезпечувати герметичність та міцність резервуара.

Обов’язкова вимога – захист від корозії. Внутрішня та зовнішня поверхня резервуарів повинна мати антикорозійне покриття та катодний захист. Резервуари повинні бути обладнані системами контролю витоків, протипожежним захистом та системами заземлення для запобігання статичній електриці. Навколо резервуарів встановлюються обвалування для запобігання розтіканню нафтопродуктів.

Особливості розміщення резервуарів для нафтопродуктів

Встановлення резервуарів допускається лише на міцний фундамент, який забезпечує рівномірний розподіл навантаження. Фундамент повинен запобігати просіданню та деформації конструкції.

Для резервуарів об’ємом до 5000м³ мінімальна відстань між стінками резервуарів повинна бути не менше 1/6 їх сумарної висоти, але не менше ніж 10 метрів.

Для резервуарів об’ємом понад 5000м³ мінімальна відстань має бути не менше ніж 1/4 сумарної висоти резервуарів, але не менше ніж 20 метрів.

Резервуари для нафтопродуктів можуть бути згруповані, але в групі не повинно бути більше 4-6 резервуарів. Групи резервуарів повинні розділятися протипожежним обвалуванням, яке за розміром має вміщувати повний об’єм одного резервуара плюс 10% від обсягу всіх резервуарів у групі. Висота обвалування має бути не менше 0,5 метрів. Між резервуарами мають бути передбачені проїзди для пожежних машин та обладнання, а також для обслуговування та ремонту резервуарів. Мінімальна ширина проїздів має складати 6 метрів. Тільки з дотриманням цих вимог гарантується безпечна для екології та людей експлуатація резервуарів.