Намет — незамінний супутник мандрівника, де б той не перебував. Він стає домом на природі, прихистком від спеки, дощу та вітру. Перед людиною відкривається світ пригод і можливість пізнати себе по-новому. Спати під зірками, прокидатися з першими променями сонця, готувати вечерю на відкритому вогні — усе це робить поїздки унікальними та незабутніми. Походи — це джерело натхнення та нових вражень.
Класифікація наметів
Моделі розрізняють за призначенням, формою, матеріалом виготовлення й конструкцією. Підбираючи для себе модель, слід визначити, для яких цілей вона потрібна. Це впливає на розмір, вагу тощо — можливо, варто купити намет із надувним каркасом у Львові, бо в кожній деталі виробу закладено ваш стан у дорозі. Основні різновиди такі:
- туристичні;
- для автокемпінгу;
- екстремальні;
- для фестивалів і заходів;
- для полювання та риболовлі.
Це загальний огляд різних типів, у кожного багато модифікацій залежно від виробника й специфічних вимог користувача. Зате за ранжуванням легко визначити, які цілі ви ставите перед майбутнім прихистком.
Типи наметів
Уже безпосередньо підбираючи модель, можна зупинитися на чомусь компромісному, якщо ви — завзятий прихильник декількох напрямів активного відпочинку. Тому, перш ніж купити намет на ALLO.ua, розгляньте його особливості. За призначенням та конструкцією вони бувають такі:
- Укриття. Прості та легкі, що пропонують захист під час полювання або риболовлі.
- Бівуаки. Компактні та швидкозбірні, підходять для використання далеко від цивілізації.
- Іглу. Часто застосовуються на фестивалях і музичних заходах через унікальний дизайн і простоту встановлення.
- Групові. Великі конструкції з кількома відділеннями, призначені для проживання компаній.
- Для альпінізму та експедицій. Витримують суворі кліматичні умови з сильними вітрами й снігопадами.
- Для виживання. Теж витривалі до впливу довкілля, але компактні та легкі, використовуються в екстрених ситуаціях.
- Сімейні. Великі та просторі, чудовий варіант для родини з 4–6 осіб. Дуже добре підходять для комфортного проживання під час відпочинку на природі.
- Для пікніка. Застосовуються для короткострокових поїздок за місто.
- Шатрові. Форма робить їх стійкими до вітру. Легкі та компактні, ідеальні для піших походів.
- Триштиреві. Оснащені трьома полюсами й часто пропонують широкий простір. Також показують хороший захист від негоди.
- Тунелі. Мають багато місця для спальних мішків і спорядження. Вони менш стійкі до вітру, але забезпечують вентиляцію та комфорт.
Кожна конструкції чудово підійде для пригод. Однак вам немає сенсу купувати великий намет, якщо подорожуєте самотою. І зовсім некомфортно чималій родині тулитися в одномісному шатрі. Тому, як і перед будь-якою купівлею, варто реально оцінити майбутні завдання до моменту придбання.