Намет — незамінний супутник мандрівника, де б той не перебував. Він стає домом на природі, прихистком від спеки, дощу та вітру. Перед людиною відкривається світ пригод і можливість пізнати себе по-новому. Спати під зірками, прокидатися з першими променями сонця, готувати вечерю на відкритому вогні — усе це робить поїздки унікальними та незабутніми. Походи — це джерело натхнення та нових вражень.

Класифікація наметів

Моделі розрізняють за призначенням, формою, матеріалом виготовлення й конструкцією. Підбираючи для себе модель, слід визначити, для яких цілей вона потрібна. Це впливає на розмір, вагу тощо — можливо, варто купити намет із надувним каркасом у Львові, бо в кожній деталі виробу закладено ваш стан у дорозі. Основні різновиди такі:

 1. туристичні;
 2. для автокемпінгу;
 3. екстремальні;
 4. для фестивалів і заходів;
 5. для полювання та риболовлі.

Це загальний огляд різних типів, у кожного багато модифікацій залежно від виробника й специфічних вимог користувача. Зате за ранжуванням легко визначити, які цілі ви ставите перед майбутнім прихистком.

Типи наметів

Уже безпосередньо підбираючи модель, можна зупинитися на чомусь компромісному, якщо ви — завзятий прихильник декількох напрямів активного відпочинку. Тому, перш ніж купити намет на ALLO.ua, розгляньте його особливості. За призначенням та конструкцією вони бувають такі:

 1. Укриття. Прості та легкі, що пропонують захист під час полювання або риболовлі.
 2. Бівуаки. Компактні та швидкозбірні, підходять для використання далеко від цивілізації.
 3. Іглу. Часто застосовуються на фестивалях і музичних заходах через унікальний дизайн і простоту встановлення.
 4. Групові. Великі конструкції з кількома відділеннями, призначені для проживання компаній.
 5. Для альпінізму та експедицій. Витримують суворі кліматичні умови з сильними вітрами й снігопадами.
 6. Для виживання. Теж витривалі до впливу довкілля, але компактні та легкі, використовуються в екстрених ситуаціях.
 7. Сімейні. Великі та просторі, чудовий варіант для родини з 4–6 осіб. Дуже добре підходять для комфортного проживання під час відпочинку на природі.
 8. Для пікніка. Застосовуються для короткострокових поїздок за місто.
 9. Шатрові. Форма робить їх стійкими до вітру. Легкі та компактні, ідеальні для піших походів.
 10. Триштиреві. Оснащені трьома полюсами й часто пропонують широкий простір. Також показують хороший захист від негоди.
 11. Тунелі. Мають багато місця для спальних мішків і спорядження. Вони менш стійкі до вітру, але забезпечують вентиляцію та комфорт.

Кожна конструкції чудово підійде для пригод. Однак вам немає сенсу купувати великий намет, якщо подорожуєте самотою. І зовсім некомфортно чималій родині тулитися в одномісному шатрі. Тому, як і перед будь-якою купівлею, варто реально оцінити майбутні завдання до моменту придбання.