В експозиції – роботи на різні теми: анімалістичну, романтичну, сюжетну. За жанрами – це портрети, тематичні вишиті картини.
Уже вдруге надала для огляду наших краян свої вишивані художні полотна та колекцію вишитих писанок у виставкових залах Палацу мистецтв Світлана Сидоренко. Виставка відкрита з 18 грудня.
В експозиції – роботи на різні теми: анімалістичну, романтичну, сюжетну. За жанрами – це портрети, тематичні вишиті картини. Вишиванням майстриня займається з дитинства, картини вишиває вовняними нитками, в основному – на панамі, лише декілька – на мішковині. Вишиває п.Світлана по 5 годин на добу, винятково для себе і тільки те, що подобається. Робити щось на замовлення не може. Кожна її картина існує в єдиному екземплярі, бо вишивати теж саме вдруге нудно. Найбільше нашій героїні подобається вишивати обличчя людей, бо така робота є найскладнішою. Неправильний хрестик на пейзажі може залишитись непоміченим, а на портреті погляд на нього падає одразу. Її полотна – вражаючі, бо вишиті надзвичайно маленьким хрестиком. Cскладається враження, що кольори плавно і гармонійно змінюють одне одного, зливаючись у барвисто-неповторний тон, з якого твориться духовно піднесений світ вишивальниці.
Створені майстринею роботи треба бачити, щоб усвідомити з якою наполегливістю, пристрасністю, великим професійним знанням справи п.Світлана втілює свої задуми у зображення краєвидів, квітів, облич, вибудовуючи композиційно-складні, насиченні кольорами, картини, що зачудовують простотою й лаконічністю, художньою майстернісю, гармонією та настроєвістю. Вона засвоїла кращі традиції своїх попередників минулих столітть у ділянці художньої вишивки і додала багато нового: гармонію тональністі та відтінків, композиційну довершенність, емоційну настроєвість.
Воістину українська вишивка, зокрема художня, у п.Світлани досягла високої планки, бо вона вміло і зі знанням справи підходить до своєї творчості. Хочеться побажати майстрині творчого натхнення, цікавих знахідок, велелюдних виставок як в Україні так і за її межами.
Надія КІКТА, завідувачка Палацу мистецтв
Фото Анатолія ДРАГАНА