Для утримання домашніх тварин у здоровому стані необхідно дотримуватись профілактичних заходів. Одним із превентивних методів боротьби з інфекційними захворюваннями є щеплення собакам, котам, кроликам, щурам.

Вакцини можуть бути одновалентними, тобто такими, що містять збудника якогось одного захворювання, або полівалентними, в яких присутні збудники декількох захворювань. Після щеплення тварин слід деякий час спостерігати за їх станом та за необхідності звертатися до ветлікаря.

Щеплення собакам у Львові

Найнебезпечніші та найпоширеніші інфекційні захворювання собак: сказ, парвовірусний  ентерит, чумка (чума м’ясоїдних), гепатит, лептоспіроз. Собакам які їздять на виставки рекомендована ще вакцина КС від бордателли, яка викликає розплідниковий кашель. Більшість власників у теплу пору року активно гуляють із собаками у парках та посадках, вивозять своїх вихованців на дачу. Таким чином, збільшується ймовірність зустрічі собаки, що гуляє, з хворою твариною. 

Не щеплені щенят не можна вигулювати навіть протягом декількох хвилин . Перше щеплення проводиться у віці 2-х місяців, а потім через 21 день проводять ревакцинацію.  І  після досягнення твариною 16 тижнів проводять останню базову вакцинацію, тому, що за рекомендаціями міжнародної асоціації вет. лікарів, саме в цьому віці у щенят вже точно немає материнських антитіл,  За 7-10 днів до щеплення необхідно провести профілактичну обробку проти гельмінтів та бліх. Зверніть увагу, що щепити можна лише здорових тварин.

Терміни вакцинації:

  • Базовий комплекс вакцин краще починати  в 2 місяці (чума, інфекційний гепатит, парагрип, аденовірус, коронавірус, парвовірус, лептоспіроз) з ревакцинацією через 3 тижні; і остання вакцина вводиться тільки після 16 тижневого віку . Щеплення від сказу виконується починаючи з 3-х місячного віку.
  • Повторна вакцинація робиться через рік. А надалі рекомендовано щепити раз на 3 роки від вірусних захворювань, або робити перевірку титрів вакцинальні антитіла, якщо господар хвилюється, чи достатньо захищений їх улюбленець.
  • Вакцинацію від лептоспірозу проводять раз на рік. 
  • Вакцинацію від сказу теж проводиться щорічно, згідно з вимогами законодавства.

Щеплення кішкам (Львів)

Навіть якщо кішка веде суто домашній спосіб життя, не виходить на прогулянки і не спілкується з іншими тваринами, щеплення кішці все одно треба робити. Інфекція може потрапити до будинку навіть на підошві взуття, адже віруси практично всюдисущі, а вулицею ходить багато тварин без щеплень, у тому числі бродячих, які часто є переносниками різних захворювань. Разом з їх виділеннями (слина, сеча, фекалії), збудники хвороб потрапляють у ґрунт, а потім на взутті до будинку.

Терміни вакцинації:

  • 1-я вакцинація у віці щонайменше 12 тижнів.
  • 2-а вакцинація (ревакцинація) через 3-4 тижні після першої, одночасно тваринам, які гуляють на вулиці робиться щеплення від сказу.
  • Далі прищеплювати кішку необхідно раз на 3 роки, або перевіряти рівень вакцинальних антитіл, щоб точно знати імунний статус тварини.

Щеплення декоративним кроликам

Декоративні кролики потребують щеплення, оскільки вірусну інфекцію можна принести додому з травою, сіном, взуттям і т.д. Тварина може захворіти від укусів комах (кліщі, комарі і т.д.).

Для кроликів дуже небезпечні міксоматоз та вірусне геморагічне захворювання. Також іноді прищеплюють від пастерельозу. Існують як комплексні, і окремі вакцини від цих захворювань. Якщо ви плануєте відвідування виставок або відправлення тварини на перетримку, то потрібно щеплення від сказу. У домашніх умовах щеплювати від сказу не потрібно, оскільки немає ризику, що тварина буде укушена носієм цього захворювання.

При вакцинації стимулюється вироблення антитіл до конкретних хвороб, і кролики отримують імунітет проти цих захворювань.

Міксоматоз

Перше щеплення необхідно робити не раніше 3-х місячного віку при вазі тварини понад 500 гр. Вакцинацію кроликів не можна проводити під час їх вагітності чи хвороби. Ревакцинацію слід проводити кожні 6 місяців. Щоб вакцинація була ефективною, необхідно вводити вакцину під шкіру.

Вірусна геморагічна хвороба (VHD)

Вакцинацію можна проводити, починаючи з 12-14-тижневого віку. Вакцинація є безпечною для вагітних кроликів і дає дуже хороший результат. Ревакцинацію необхідно проводити кожні 12 місяців, щоб забезпечити постійний захист.

Щеплення можна робити тільки здоровою твариною, тому радимо довірити огляд тварини до щеплення та виконання щеплення ветеринарному лікарю.

За 10-14 днів до вакцинації слід обов’язково провести профілактичну дегельмінтизацію (прогнати глистів). Після вакцинації кролик обов’язково має побути на карантині 2-3 тижні.

Вакцинація тварин у Львові

Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться вакцинація тварин. Ми використовуємо тільки перевірені та сертифіковані вакцини, тому Ви можете бути спокійними за здоров’я свого домашнього улюбленця. Ми працюємо для Вас.