Основне призначення праски знайоме кожному. Завдяки електричному приладу наш одяг, домашній текстиль виглядають охайно. Але, виявляється, праску можна використовувати і для вирішення інших завдань. Деякі нестандартні способи досить дивні. Навряд хтось буде за допомогою приладу постійно робити гарячі бутерброди. Але на випадок непередбачуваних ситуацій варто ознайомитися з такими лайфхаками.

Сушка речей

Скористатися праскою можна, якщо потрібно підсушити одяг. Робити це потрібно обережно, вибравши правильний температурний режим. У жодному разі не варто водити розігрітим приладом поверхнею. Інакше річ може деформуватися. Електроприлад допоможе також підсушити документи, що намокли, грошові купюри. Ті, хто створює гербарії, використовують гарячу підошву для формування та висушування квітів, листя дерев для колекції.

Ламінування документів

Захистити документ від зношення, забруднень, вологи допоможе звичайна праска. Зробити це можна наступним чином:

  1. Вкладіть папірець у плівку для ламінування.
  2. Накрийте зверху листом паперу А4.
  3. Проведіть поверхнею праскою.

Електричний пристрій потрібно попередньо нагріти, встановивши середній температурний режим. Оскільки плівка з внутрішнього боку покрита шаром термочутливого клею, під час нагрівання він активізується. Для отримання необхідного ефекту потрібно, щоби праска рухалася в напрямку від центру до країв. На цю роботу піде не більше ніж 30 секунд.

Консервування фруктів у пакетах

Міцний поліетиленовий пакет потрібно наповнити зеленню, фруктами або овочами. Випустивши повітря, його треба закрити, щоб у місці шва не було складок. Перед запаюванням з’єднані краї пакета кладуться між двома листами паперу. Далі зверху треба провести гарячою праскою. Запаяні в пакет продукти, які були попередньо висушені, добре зберігаються на полиці в кухонній шафі. Свіжі продукти необхідно відправити до морозилки.

Виведення бруду з тканин

Щоб видалити пляму, яка в’їлася в тканину, можна скористатися паперовим рушником і розігрітою праскою. Такий спосіб дає змогу прибрати з текстилю, одягу жувальну гумку, віск від свічок.

Зняття шпалер зі стін

Швидко видалити старі шпалери також допоможе праска. Після просочування виробів водою рідина розбризкується кімнатою, збирається на підлозі. У випадку з електричним приладом такої проблеми не буде. Для легкого зняття шпалер стіною потрібно поводити добре розігрітою праскою. Не забувайте скористатися функцією відпарювання. Така процедура добре працює із паперовими шпалерами. Для вінілових краще використовувати відпарювач або парову пушку. В інтернеті можна знайти й інші варіанти нестандартного використання техніки. Якщо ваша праска зламалася або бажаєте вибрати кращу модель, у магазині Алло у Львові ви знайдете продукцію на будь-який бюджет. Із нею ви зможете як випрасувати одяг, так і перевірити, чи дійсно вирівнюються вм’ятини на деревині, створити печатну плату, спробувати розігріти піцу або приготувати гарячий бутерброд у фользі.