Літо на карантині: що означають нові критерії щодо карантину в Україні
У серпні регіонам «зеленої» зони можуть дозволити проводити оздоровлення дітей.
Міністерство охорони здоров’я розробило нову постанову із рекомендаціями щодо дії адаптивного карантину в Україні. Передбачається, що залежно від поширення коронавірусу COVID-19 в кожному окремому регіоні, області розділять на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони. Діяти нові правила почнуть від 1 і до 31 серпня.
Суть постанови МОЗ
Як пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні уряду 22 липня, основна запропонована зміна полягатиме в розподілі регіонів України залежно від ситуації із захворюваністю на коронавірус на зони — «зелену», «жовту», «помаранчеву», «червону».
«Рівень буде визначатися автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів і визначених даних та затверджується Національною комісією ТЕБ НС», — сказав Максим Степанов.
Область зможе перебувати у «зеленій зоні», якщо:
- завантаженість ліжок не більше 50%,
- середня кількість тестувань не менше 24 на 100 тис. населення,
- коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше 11%,
- показник динаміки зростання випадків інфікування до 10%.
Так, якщо область перебуває «зеленій» зоні, діятимуть такі обмеження:
- перебування у громадських будівлях у масках чи респіраторах,
- проведення масових заходів — не більше однієї особи на 5 кв.м,
- заповненість у кінотеатрах та інших подібних закладах — заповненість на 50%,
- перевезення пасажирів у громадському транспорті можна тільки місцях для сидіння.
«Регіони, які перебувають в «зеленій зоні» постійно, – не потребують втручання та посилення карантину. Якщо 5 днів поспіль змінюються індикатори, регіон переходить у «жовту» зону – буферну. Або «помаранчеву» чи «червону», — пояснив очільник МОЗ.
Крім того, області «зеленої зони» зможуть проводити оздоровче лікування дітей та реабілітацію хворих. Але з дотриманням чітких рекомендацій, які МОЗ надасть згодом, навіть в умовах низьких показників захворюваності.
«Якщо є дозвіл на роботу того чи іншого оздоровчого закладу, то є чіткі правила перебування у цьому закладі. Це обов’язкова умова. Тобто «зелена зона» це не означає повне зняття карантину. З чітким дотримання встановлених правил, це дуже важливо», — наголосив Степанов.