Координаторка проектів «Карітас України» із запобігання торгівлі людьми Наталія Голинська зазначила, що за останні роки різко зросла внутрішня та зовнішня міграція і це негативно вплинуло особливо на найуразливіші соціальні групи населення
У Дрогобичі регіональним круглим столом на тему «Торгівля людьми: минуле чи сьогодення? Стан реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми» Благодійний фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ» розпочав проведення місячної кампанії до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.
Про це повідомляє Дрогобиччина — новини краю з посиланням на піар-менеджера «Карітасу» Уляну Яжик.
Зростає і кількість випадків торгівлі людьми, таких як трудова експлуатація, вилучення органів, примусове жебрацтво, усиновлення з метою наживи.
За словами координатори, торгівля людьми в теперішній час набуває більш витончених, завуальованих форм, але попри це все вона існує, не є менш жорстокою і, на жаль, не зникає.
«Ми ж працівники «Карітасу», робимо все, що в наших силах, щоб подолати це ганебне явище та допомогти тим, хто цього потребує, – каже Н.Голинська. – Основними заходами в превентивній сфері роботи є тематичні тренінги, Проведено 15 тренінгів та 6 семінарів для безробітних осіб, студентів, школярів старших класів. Найуспішними превентивними заходами вважаємо щорічну десятиденну пішу прощу родин трудових мігрантів; конкурс малюнка «Світ без насильства» та поширення інформаційних листівок, зустрічі із депутатами сільських рад, місцевими священиками, сім’ями заробітчан, велопробіг із ГО «Вело Дрогобич», який цього разу заплановано на 18 жовтня».
Як зауважив начальник відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Микола Немчук, в Україні від початку року від торгівлі людьми постраждали 238 осіб. Посадовець закликав доброзичливо допомагати постраждалим людям, які звертаються по допомогу. Також зазначив, що в Україні потерпілі від торгівлі люди отримують ліки, медичне обстеження, також певну грошову компенсацію.
У роботі круглого столу активну участь взяли представники управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації, провідні спеціалісти, представники Борислава, Стрия, ГО «Жіночі перспективи» та інші. Вони, зокрема, відзначали результативну роботу відновленого Благодійним фондом консультативного центру з протидії торгівлі людьми, який працює у двох основних напрямках: веде превентивну діяльність та надає підтримку людям, котрі потерпіли від торгівлі людьми. Вже 10 осіб із Дрогобиччини, що потерпіли від торгівлі людьми, отримали реінтеграційну допомогу.