Вояки УПА - ДрогобиччинаУ неділю скорботна дрогобицька громада віддала шану дев’ятьом воякам УПА, останки яких були віднайдені поблизу Старого Села

З часу, відколи повстанців з християнськими почестями перепоховали на Полі скорботи, минуло майже два роки. За сприяння депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного на могилах незнаних героїв нещодавно встановили хрести. Не випадково дрогобичани саме у державне свято — День конституції України, зібралися пом’янути тих, хто одержимо боровся за визволення українського народу.

Освячення пам’ятників провів о. Ігор Цмоканич (УГКЦ). Оцінюючи життєвий подвиг вояків УПА, о. Ігор наголосив, що вони пожертвували навіть своїми іменами, які для нащадків залишаються невідомі. «Народ, що здатен жертвувати, має велике майбутнє», — вдався до поєднання історичного досвіду УПА з нинішньою війною на Сході священнослужитель. Отець закликав берегти пам’ять про незнаних, та незабути героїв, молитвою і добрими ділами в ім’я України.

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик трагізм і нескореність повстанського руху проілюстрував розповіддю про відчайдушну смерть повстанців у його рідному селі Залужани. Поле скорботи Тарас Метик назвав святим місцем, на якому у вічному спочинку поєдналися кілька генерацій українських героїв. 1991 року тут перепоховали останки жертв НКВС, віднайдені у колишній катівні на вул. Стрийській. Поряд покояться невідомі вояки УПА. Протягом останнього року на дрогобицькому пантеоні слави повиростали свіжі могили новітніх героїв України, що загинули в зоні АТО.

Про перебіг розкопок, перепоховання віднайдених у полі останків вояків УПА, що найвірогідніше походили з Дрогобиччини, говорив обласний депутат Михайло Задорожний. З його слів, на Львівщині це єдине поховання вояків, які загинули не як мученики, а як справжні герої впали від куль, що підтвердила експертиза, у бою.

Маємо пам’ятати усіх, хто в різні часи вмирав на національній Голгофі, наближаючи для нас життя у вільній Україні – концепція усіх виступів на Полі скорботи.

Ще з самого початку скорботних урочистостей увагу людей привертала зграя воронів, що чорним ланцюжком всілася на електролінію поблизу цвинтаря. Коли під завісу заходу пролунало «Ще не вмерла України » — пташиний ланцюжок розпорошився чорними цятками і розтанув на горизонті. Видовище багатьом видалося знаковим, мовляв, перед духом українського лицарства не встояти ніяким темним силам. Люди покидали Поле скорботи окрилені надією, що недільний символ у Дрогобичі пророчий для України, розтерзаної чорним воронням окупантів. А ще згадували іншу містичну прикмету: два роки тому під час похорону останків дев’яти вояків УПА над церквою Старого Села зненацька знялися дев’ять білих голубів. Благородні птахи – символи миру і світла, довго супроводжували похоронну процесію, потому непомітно для людських очей зникли у небі.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому