Термінали McDonald'sУ компанії зазначили, що основною мовою спілкування є українська

Мережа McDonald’s в Україні не використовує російську мову в онлайн-терміналах обслуговування клієнтів. Такий крок викликав бурхливі дискусії в Мережі: одні погрожують

закладу бойкотом та говорять про «дискримінацію російськомовних» інші – дякують компанії за україномовність. ТСН.ua розповідає про скандал навколо McDonald’s та пояснює, чому обурені одні та вдячні інші.

У чому справа

Компанія McDonald’s відмовилася додати російську мову у свої термінали самообслуговування, що стало приводом для скандалу в Мережі. Обурення висловили багато користувачів Facebook.

McDonald’s в Україні пропонує дві мови меню – українська та англійська, при цьому можливість вибрати російську мову не передбачена. Деякі користувачі соцмереж одразу пов’язали це з політикою, мовляв, McDonald’s дискримінувала російськомовних українців, відмовивши їм у виборі комфортної для них мови меню.

«Бізнес не повинен бути політизованим, тем паче сервіс, це явна дискримінація російськомовних українців, яких дуже багато.Треба щоб був вибір : українська, англійська, російська. Це питання поваги та лояльності до клієнтів», – пише на свої сторінці у Facebook журналіст Євгеній Хурсін.

Окрім того Хурсін запропонував оголосити бойкот мережі закладів та не ходити туди російськомовним українцям. Його підтримали у коментарях.

З іншого боку – частина українців, навпаки, дякує McDonald’s за спілкування державною мовою.

Позиція McDonald’s

Згодом пресслужба компанії дала розгорнутий коментар з приводу скандалу. Там кажуть, що українська мова є основною в компанії, але російськомовних громадян не дискримінують і готові допомогти в оформленні замовлень, якщо виникнуть складнощі.

«Ми шануємо українську культуру й українські традиції, вивчаємо уподобання наших клієнтів. Готуємо якісну та смачну їжу, щоб дарувати чудові моменти для кожного. Відповідно до законодавства про мову, у компанії МакДональдз в Україні основною мовою комунікації є українська. Державною мовою ведеться вся офіційна документація, здійснюється рекламна комунікація, спілкування у соціальних мережах, наведена інформація на сайті та в куточку споживача», – йдеться в заяві.

Вони наголосили, що українська мова є пріоритетною для нас і в спілкуванні з відвідувачами. Проте «працівники готові перейти на російську мову, якщо їх про це попросять».

«У всіх наших ресторанах, де є термінали самообслуговування, працюють експерти з гостинності, які на прохання відвідувачів радо допоможуть з будь-яким питанням, у тому числі, зробити замовлення на терміналі», – додали там.

Чи є сенс скандалити?

«Державною мовою в Україні є українська мова.», – говорить ст. 10 Конституції України. Тому про утиски, політизованість чи порушення точно не йдеться. До того ж в самій мережі визнають, що готові «допомогти біля терміналів», а персонал за потреби може спілкуватися російською.

Офіційно ж заклади не зобов’язані дублювати меню іншими мовами окрім української, англійська ж є базовою для всіх ресторанів мережі у світі.

Деякі користувачі соцмереж звертають увагу на «значні відмінності» в написанні українською та російською мовами більшості слів з меню McDonald’s. Наприклад, таких як: «Чизбургер», «Гамбургер» чи «Кока-кола».

«Це, звичайно, багато чого варте. Дивитися, як люди організовують бойкот МаДо за те, що там в меню немає перекладу таких слів як «Гамбургер», «Чізбургер» і «Кока-Кола» з такої незрозумілої української мови на улюблену російську», — пише журналіст Євген Муждірі.

Довідка:

  • 2019 року мережа ресторанів McDonald’s в Україні обслужила 110 млн відвідувачів, в результаті чого збільшила свою частку на ринку закладів харчування поза домом на 2% — до 14%.
  • Мережа ресторанів McDonald’s в Україні налічує 93 ресторани у 20 містах. Перший заклад McDonald’s в Україні було відкрито 24 травня 1997 року Києві.