Інстинкт розмноження кішки може викликати у господарів деякі труднощі. Починаючи з віку в 6-8 місяців у вихованця з’являється потреба в розмноженні: вона стає неспокійною, часто видає звуки, що закликають кота, і навіть у нічний час перебувають у стані постійного занепокоєння. Вирішити цю проблему раз і назавжди допоможе процедура стерилізації, яку проведе досвідчений ветеринар (Львів).
Результатом такої операції є видалення органів статевої системи. У процесі цієї операції у кішки повністю зникає можливість розмноження, тварина стає більш спокійною і врівноваженою, бо відсутні гормональні коливання.
Чому потрібна стерилізація кішки?
Якщо не давати тварині розмножуватися, при цьому не прооперувати її, це спричиняє гормональні коливання. Згодом вони призводять до порушеннь в організмі, які призводять до ускладнень. Найпоширеніше з них — гнійне запалення матки або піометра.
Крім цього, стерилізація кішки (Львів) забезпечує профілактику пухлини молочної залози та репродуктивної системи. Стерилізація, якщо її робить досвідчений ветеринар, не тільки благотворно позначиться на загальному стані вашої домашньої улюблениці, а й допоможе їй впоратися з природними інстинктами, убезпечивши її від бажання втекти з дому в пошуках кота, кішка стане більш ніжною і відданою.
Коли можна проводити операцію?
Ветеринарна клініка (Львів) Авіцена Вет здійснює процедуру стерилізації кішок різного віку. Але краще провести таку кішку віком від 7 місяців до 1 року. Це зумовлено віком статевого дозрівання улюбленеці.
Існують фактори, коли стерилізація можлива лише після стабілізації організму:
- кішка має інфекційні захворювання;
- серцево-судинна система працює із порушеннями;
- нирки мають патологію або кішка виснажена фізично;
Підготовка тварини до процедури
Стерилізація здійснюється лише після того, як кішку огляне ветеринарний лікар (Львів). Перед операцією потрібна голодна дієта. Дорослі тварини вимагають ретельнішої підготовки – їм необхідні УЗД серця і (або) огляд лікаря-кардіолога, а також аналіз крові та сечі. Це дозволить мінімізувати анестезіологічні ризики і стерилізація пройде більш прогнозовано. При цьому хірург точно буде знати, з чим йому потрібно працювати.