безхатьки ТрускавцяДесант фахівців міжнародної організації вражає – 2 ветлікаря, 2 ловці собак, адміністратор та доглядач тварин у післяопераційний період

Вони подолали сотні кілометрів, щоб передати частину свого досвіду, умінь та знань спеціалістам на місцях – впродовж двох тижнів у Трускавці спеціалісти міжнародної організації «Чотири лапи» допомагатимуть місцевим фахівцям та волонтерам проводити стерилізацію безпритульних тварин.

Як розповіла керівник стерилізаційного пункту в оздоровниці, волонтер ГО «Мокрий ніс» Марія Волощук, щоденно професіонали міжнародної організації спільно із трускавецькими волонтерами проводяться рейди вулицями курорту по відлову собак, опісля здійснюють їхню стерилізацію, вакцинацію від сказу та повертають тварин на попереднє місце проживання.

— Починаючи з 8 травня нам вдалося простерилізувати близько 25 тварин у нашому місті, — ділиться статистикою Марія Волощук. – Спеціалісти із «Чотири лапи» будуть у нас ще до кінця наступної п’ятниці. Тож маємо сподівання, що стерилізованих тварин буде ще більше.

Тваринам, які пройшли стерилізацію та відбули на так званому медичному карантині, на вухо чіпляють блакитну кліпсу з номером та назвою організації, яка цим займалася. Однак, як зауважує пані Марія, фахівцям та місцевим волонтерам довелося зіштовхнутися із неабиякою проблемою – приватні підприємства та господарські зони не поспішають віддавати тварин на стерилізацію, бо вважають цей крок – негуманним.

— Такі проблеми виникали у нас на території гаражів санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид», на території ПП «Терен» та гаражів по вул. Бориславській. Люди ледь не проганяють нас, коли чують про стерилізацію. Доходить до того, що доводиться викликати поліцію. Вчергове заявляю та пояснюю — стерилізація — єдиний гуманний спосіб зменшення чисельності безпритульних собак. І коли ми чуємо на нашу адресу, що це не по-людськи – робиться дивно від таких слів. А хіба гуманно новонароджених цуциків топити, або потім підкидувати їх по цілому місті, чи викиду вати на вулицю і прирікати їх на безпритульне життя? Тому ще раз закликаємо, віддавайте собак на стерилізацію, не перешкоджайте нашій спільній роботі, адже Трускавцю випала така унікальна нагода — приїхали хороші спеціалісти – професіонали своєї справи. Давайте спільно наведемо порядок з безпритульними тваринами у нашому місті та зробимо його безпечним, як для місцевих мешканців так і відпочиваючих, — переконує Марія Волощук.

Також місцеві волонтери кажуть – у рамках співпраці із міжнародною організацією «Чотири лапи» вони проводять стерилізацію не лишень безпритульних тварин міста, але й безкоштовно і домашніх, щоправда не породистих. Волонтери кажуть, щоб зменшити ріст у геометричній прогресії безпритульних тварин — їх слід обов’язково стерилізувати, бо тоді така тварина не матиме змоги більше розмножуватися. Однак стерилізацію не слід сприймати як патологію чи якусь хворобу – навпаки після стерилізації вулична тварина стає не агресивною, ба, навіть, уникає великих скупчень псів, що люблять зграями бігати по місту. Така тварина є здоровою і повносправною – це головне.

Окрім надважливої функції — стерилізації у Трускавці безпритульних тварин, міжнародна організація «Чотири лапи» має на меті провести у курортному місті обмін ветеринарним досвідом з місцевими фахівцями, спілкування з мешканцями щодо гуманного ставлення до тварин та провести уроки доброти для учнів молодших класів щодо відповідальності за приручених домашніх улюбленці.

Наталя Зелена

Джерело: Джерела Трускавця