рятівниці зі Стебника За свій подвиг семикласниця Марта Кулик та восьмикласниця Софія Сидор отримали подарунки – Айпади Міні

У поліції Львівщини нагородили двох школярок зі Стебника, які 13 березня не побоялися і допомогли врятувати життя своєму другу і однокласнику Максиму, який виліз на дах дев’ятиповерхівки, щоб покінчити життя самогубством.

Підліток був учасником суїцидальної гри «Синій кит». Про це 14 березня повідомив кореспондент IA ZIK.

Дівчата кажуть, що Максим завжди був дружелюбним та веселим, але останнім часом став замкнутим – не хотів ні з ким спілкуватися. «Максим мав фейкову сторінку в соцмережі ВКонтакте. Він грав «Синього кита» і виставляв завдання, які він виконав. Ми слідкували за цим. Коли я подзвонила, він сказав, щоб подивилася на його сторінці, де він є. Так ми дізналися і пішли туди», – розповіла Марта.

Підліток анонсував спробу самогубства на своїй фейковій сторінці. На даху будинку він нікого не підпускав до себе – не слухав вмовлянь ані мами, ані поліцейських, яких на даху було десяток. Допомогли врятувати його дівчата. «Ми йому казали, що любимо його, що він потрібен, що ми не зможемо без нього. Він вагався, мав намір стрибати», – розповідає Софія.

рятівниці зі Стебника

«Він мені дозволив підійти до нього. Я йому казала, що це чорна смуга в житті, що все буде добре», – додає Марта. Друзі підлітка припускають, що все могло статися через дівчину. Зізнаються під час операції порятунку було страшно не за себе, а за Максима. «Він взагалі нікого не підпускав, навіть маму. Хтось тільки з’являвся – він робив крок, ставав на парапет. Він навіть випадково міг оступитися і впасти. Завдання дівчат було його відволікати і якнайближче підвести до поліцейських, рятувальників, щоб ті могли на нього вплинути.

Навіть дорослим нелегко було його локалізувати, трошки прийшлося його потримати сильніше… Це був єдиний шанс. Його треба було використати», – зазначив начальник ГУ Нацполіції Львівщини Валерій Середа. З його слів, про цей випадок було повідомлено керівництво Нацполіції. «Я спілкувався з головою Нацполіції Сергієм Князевим. Коли я йому про це повідомив, він сказав: «Робіть усе, щоб врятувати, бо годину тому не врятували дівчинку у Києві – вона вистрибнула з 10-го поверху», – додав В.Середа.

Це перша доведена спроба самогубства дитини на Львівщині через участь у суїцидальній грі. Хлопчик зараз перебуває у лікарні. З ним працюють психологи і психіатри.

Як повідомлялося, 13 березня у Стебнику вдалося врятувати 13-річного хлопця, який виліз на дах 9-поверхового будинку із наміром покінчити життя самогубством.