Корупція — це пухлина, що не просто “з’їдає” кошти на життєво важливі напрямки: освіту, медицину, розвиток інфраструктури
Її жертвами зрештою стають мешканці громади, що роками
не бачать поліпшення якості життя в регіоні. Всі історичні приклади демонструють: без знищення корупції не варто чекати змін на краще.
Шляхи подолання корупції у владі майбутньої ОТГ:
- Провести аудит діяльності попередньої влади. Притягнення до відповідальності за корупційні порушення, розтрати бюджетних коштів, дії при наявності конфлікту інтересів тощо.
- Забезпечити незалежність прозорість і публічність повсякденної роботи органів влади, ухвалення рішень органами місцевого самоврядування, вирішення кадрових питань.
- Сприяти контролю за діями місцевих чиновників з боку громадськості та ЗМІ. Проводити навчання для громадських активістів та журналістів щодо виявлення фактів корупції, конфлікту інтересів тощо.
- Проаналізувати найбільші корупційні ризики для громади і запровадити процедури, що будуть запобіжниками для цих ризиків. Такі процедури мають бути незалежними від “людського фактору”.
- Запровадити “гарячу лінію” для повідомлення про факти корупції.
- Створити наглядові ради в найбільших комунальних підприємствах. Залучати до них представників громадськості, шанованих мешканців громади.
- Спростити та цифровізувати процедури, необхідні для реєстрації та ведення бізнесу, звітності та участі в конкурсах.
- Протистояти тиску силовиків на бізнес. Допомагати забезпечувати недоторканість земель, виробничих потужностей, майна підприємців.